ďťż

Virgo.

Virgo.





EBU - 14-07-2005 11:15
jak zniknie "lasek" w naszym domu to podeślemy zdjęcia. Moim zdaniem na parterze jest naprawdę dużo miejsca, my zlikwidowalismy ścianę między kominkiem a słupem w dużym pokoju, oraz sciankę między spiżarnią a drugim słupem (w projekcie jest tam szafa), a góra zobaczymy jak wyjdzie bo zostawiliśmy ściankę kolankową tak jak w projekcie (nie wiem czy dobrze zrobilismy)





Klaus - 14-07-2005 11:52

dzięki Edit, problem jest w tym że ten obrazek musi być umieszczony na serwerze, a ja nie wiem jak to zrobić. Możesz go umieścić tutaj:
http://imageshack.us/index.php



edit-blondi - 14-07-2005 15:12
Mario
Ja swój obrazek ściągałam ze strony Domusa.
Nic nie umieszczałam na żadnym serwerze, no ale z kompa tonie wiem jak



mariucha - 14-07-2005 19:52

dzięki Edit, problem jest w tym że ten obrazek musi być umieszczony na serwerze, a ja nie wiem jak to zrobić. Możesz go umieścić tutaj:
http://imageshack.us/index.php Klaus, wielkie dzięki udało się. Jeszcze muszę popracować nad ostrością i wielkością, ale to inny temat.
Edit, ja jak wklejałem link z Domusa to obrazek zajmował pół strony.

Pozdrawiam





tomek_ST - 14-07-2005 22:35
ebu, jak oceniasz kuchnię, niektórzy płacza że mała. Jak jest naprawde?



Thaurus - 15-07-2005 09:19
Mario, gratulacje!



Thaurus - 15-07-2005 09:22

ebu, jak oceniasz kuchnię, niektórzy płacza że mała. Jak jest naprawde? To dobre pytanie. Nie wiem jednak czy EBU już będzie wiedział. Chyba lepiej byłoby rozrysować nawet na kartce w skali. Ja to zrobiłem i wydaje mi się, że nszafek w kuchni nie można zrobić w kształcie litery "C". W grę wchodzi według mnie tylko "L". Chętnie jednak posłucham odpowiedzi.



EBU - 15-07-2005 13:16
tomek_ST

kuchnia do gigantów nie zalicza się , ale pocieszm się tym , że obecnie mam taką samą (identyczny układ) i jakoś się pomieściłam ze stołem,
w domu mam przecież spiżarkę i jadalnię więc część drobiazgów które mam teraz w szafkach będzie w spiżarni stół wywędruje do jadalni - nie będzie tak źle.

Nie można mieć wszystkiego , wybrałam ten projekt bo mi się bardzo podobał, większego metrażu bym nie udźwignęła finansowo :lol: i nie zmieścił by się na mojej działeczce



EBU - 15-07-2005 13:17
planuję układ szafek w kształcie L, teraz też tak mam i jest OK!



Thaurus - 15-07-2005 15:53
Też sądzę, że "L" będzie w porządku. Prawdę mówiąc właśnie odkryłem, że teraz również mam w kuchni szafki w kształcie "L"-ki. Mieszkam w tym mieszkaniu od ponad 5 lat... może powinienem czasem pomóc Żonce w kuchni?



mariucha - 15-07-2005 22:06

ebu, jak oceniasz kuchnię, niektórzy płacza że mała. Jak jest naprawde? To dobre pytanie. Nie wiem jednak czy EBU już będzie wiedział. Chyba lepiej byłoby rozrysować nawet na kartce w skali. Ja to zrobiłem i wydaje mi się, że nszafek w kuchni nie można zrobić w kształcie litery "C". W grę wchodzi według mnie tylko "L". Chętnie jednak posłucham odpowiedzi. Thaurus, calkowicie sie zgadzam z tym rozmieszczeniem mebelków kuchennych. My mielismy kupować Virgo, i wcześniej znajomy zrobił nam wizualizację kuchni, rozkład mebelków i stwierdził, że ciut za wąska :-? . Ale jak dasz mebelki w układzie L a nie C to będzie OK.

Ale w Virgo II tego problemu nie mam.
U mnie w przyszłym tygodniu wytyczanie i wbicie łopaty.

Pozdrawiam



tomek_ST - 15-07-2005 22:23
Dziękuję wszystkim za ocene kuchni. Chyba po prostu z pewnymi rzeczami trzeba sie pogodzić i traktować tak po prostu dobrze. Jeśli będą zdjecia parteru u kogoś (chyba EBU zalała strop) to czekam z niecierpliwością!!!



mariucha - 22-07-2005 22:32

zdjęcia są i owszem, ale wklejenie to wyższa szkoła jazdy. Podpytam syna (on w teklocki jest lepszy) i wkleję
EBUnia, my ciagle czekamy na fotki, wklej je proszę chętnie obejrzymy.

Pozdrawiam



EBU - 25-07-2005 08:11
Synek na wakacjach i jest problem :lol:



Thaurus - 25-07-2005 14:29

My mielismy kupować Virgo, i wcześniej znajomy zrobił nam wizualizację kuchni, rozkład mebelków i stwierdził, że ciut za wąska :-? . Ale jak dasz mebelki w układzie L a nie C to będzie OK.

Ale w Virgo II tego problemu nie mam.
Mariucha, Virgo II podoba mi się również. Oczywiście jak wszystkie znane mi projekty ma swoje wady. Dla przykładu nie podoba się:
1) aby przejść z kuchni na taras trzeba zdzierać podłogę w salonie (poza tym sprzątanie po grillach trwa dłużej niż np. w Librze, (E)Manueli czy Virgo),
2) salon ma 25 m2 - w przypadku większych spotkań rodzinnych brakuje komfortu przestrzeni (jeśli wrzuci się 30 osób do salonu będzi ciasno, trudno też postawić stoły tak aby rozciągały się z jadalni do salonu, aby wykorzystać oba pomieszczenia - przesmyk 2 metrowy),
3) brak garderoby na piętrze.

Jednak jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (za garażem), co w przypadku budynku bez piwnic ma istotne znaczenie. Super schody. Przestrzenny hall na poddaszu. Ogólnie dobre rozmieszczenie pomieszczeń (poza drobnymi wyjątkami).

Napisz o Twoich wrażeniach na temat Virgo II. Zdaję sobie sprawę, że będą raczej pozytywne jeśli zdecydowałeś się na postawienie domu według tego projektu. Mimo wszystko chętnie posłucham.


U mnie w przyszłym tygodniu wytyczanie i wbicie łopaty. ... i co zaczęło się :oops:

Pozdawiam
Thaurus



mariucha - 25-07-2005 21:51


Napisz o Twoich wrażeniach na temat Virgo II. Zdaję sobie sprawę, że będą raczej pozytywne jeśli zdecydowałeś się na postawienie domu według tego projektu. Mimo wszystko chętnie posłucham.

Pozdawiam
Thaurus
No cóż, jak na razie jesteśmy z małżonką bardzo zadowoleni. W sobotę zaczęli u nas kopać fundamenty, dzisiaj praktycznie skończyli, jutro kładą zbrojenie we środę zamawiam beton.
Na razie po obrysie wykopów dom wydaje się naprawdę duży ( aż mi się ciśnie pewne słowo na usta zaje.......), garaż jest dość szeroki, co do salonu też się obawialiśmy czy nie będzie za mały ale jest naprawdę spory. Podobno przy budowaniu fundamentów pomieszczenia wydają się mniejsze, ale dla nas w zupełności wystarczające.
Na pewno podniesiemy ścianę kolankową na 3-4 pustaki + wieniec. Uważam, że 4 pustaki to jest optymalna wysokośc przy której skosy w środku nie przeszkadzają i bryła budynku na tym nie ucierpi. Ostatnio właśnie dużo chodziłem po budowach w naszym rejonie i oglądałem od środka/z zewnątrz domy w stanie surowym, wysokość ściany kolankowej i przy 4 pustakach jest OK.Wtedy również wielkość tego najmniejszego pokoju na poddaszu powinna być wystarczająca.

Jeśli Cię interesują jakieś koszty bądź ilości materiałów, to daj znać. Wiem, że ceny w Waszym regionie są jednak sporo wyższe, ale zawsze da Ci to jakiś obraz.Przypomnij również gdzie zamierzasz budować bo nie pamietam ( ale chyba region Poznania??)

Acha, niestety zdjęć z naszej budowy nie będzie :oops: bo nie mam cyfry :-? a na obecną chwilę są pilniejsze wydatki.

Pozdrawiam



Thaurus - 28-07-2005 10:53

(...) wysokość ściany kolankowej i przy 4 pustakach jest OK.Wtedy również wielkość tego najmniejszego pokoju na poddaszu powinna być wystarczająca. Tak mi się wydaje. Jak będziecie już na etapie więźby będzie można powiedzieć z całą pewnością. Wtedy się przypomnę :wink:


Jeśli Cię interesują jakieś koszty bądź ilości materiałów, to daj znać. Wiem, że ceny w Waszym regionie są jednak sporo wyższe, ale zawsze da Ci to jakiś obraz.Przypomnij również gdzie zamierzasz budować bo nie pamietam ( ale chyba region Poznania??) Oczywiście wszelkie informacje są mile widziane :D Faktycznie ceny w dolnośląskim nieco odbiegają od Waszych (niestety na naszą niekorzyść...), ale mimo to chętnie na nie spojrzę.


Przypomnij również gdzie zamierzasz budować bo nie pamietam ( ale chyba region Poznania??) Zamierzam budować tuż pod Wrocławiem (... to koło Poznania :wink: ).


Acha, niestety zdjęć z naszej budowy nie będzie :oops: bo nie mam cyfry :-? a na obecną chwilę są pilniejsze wydatki. Szkoda, ale rozumiem to. Mimo wszystko zachęcam do prowadzenia dziennika budowy...

Pozdrowienia
Thaurus



mariucha - 28-07-2005 16:55



Ścianka kolankowa zostaje tak jak w projekcie 77 cm , okna połaciowe w łazience też zostały dwa , dodaliśmy też jedno okno w suszrni

jak zrobia dach to się okaże czy to był dobry wybór z tą scianką. widzieliśmy manuelę z podniesioną ścianką kolankową i wyglądało to bardzo nienaturalnie.
Ebu, mam pytanie. Jak u Was w projekcie jest ta ściana kolankowa. Bo u nas pisze 67 cm, ale ta ściana nie idzie bezposrednio pod wieńcem. Wieniec oparty jest od razu na stropie, więc takjakby tej sciany wogóle nie było :o Oczywiście można ja dołożyć, nie ma tu problemu.
Daj znać jak jest u Was, bo wy już chyba ten etap macie za sobą.
Powiedz jeszcze ile poszło Ci stali na całość.
No i pisz coś więcej.
U nas dzisiaj zalali fundamenty, poszło 32,5m3 betonu klasy B15.Od soboty bloczki i w górę.

Thaurus, dziennik sobie chyba odpuszczę, nie mam talentu pisarza :-? a i czasowo jest różnie. Ale chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami na bieżąco.
Na obecnym etapie myślimy jeszcze nad drobną zamianąpomieszczeń na górze. Z łazienki i suszarni możnaby zrobić jeden duuuuży pokój, a z pokoju 2/3 zrobić łazienkę. Ale myślimy czy wtedy będzie choć troche miejsca na suszarnie.
Likwidujemy również drzwi wyjsciowe z garażu do ogrodu.

Pozdrawiam



Thaurus - 29-07-2005 09:50
Mariucha, powiedz którą masz wersję Virgo II z pojedynczym czy podwójnym garażem (już się pogubiłem...)?



mariucha - 29-07-2005 18:59

Mariucha, powiedz którą masz wersję Virgo II z pojedynczym czy podwójnym garażem (już się pogubiłem...)? Z pojedynczym, ale 2 mniejsze auta tez się zmieszczą :wink: :D
Te 2 projekty różnią się tylko wielkością garażu i suszarni.

Pozdrówka



tomek_ST - 04-08-2005 22:52
Czy ktoś z Was sie zastanawial jak bedzie wchodził do domu w deszcz lub jak bedzie padał śnieg? Taki gość podpowiedział mi żebym sie nad tym zastanowił? Oczywiscie Virgo to świetny projekt i na razie zdania nie zmieniam! Co sądzicie?



tomek_ST - 04-08-2005 23:00
MARIUCHA!!!
Twoje piękne VIRGO II z pojedynczym garażem. Jaka jest szerokość tego projektu?



mariucha - 05-08-2005 07:23

Czy ktoś z Was sie zastanawial jak bedzie wchodził do domu w deszcz lub jak bedzie padał śnieg? Taki gość podpowiedział mi żebym sie nad tym zastanowił? Oczywiscie Virgo to świetny projekt i na razie zdania nie zmieniam! Co sądzicie? Nie bardzo rozumiem pytanie, drzwiami wejsciowymi :lol: :lol:


MARIUCHA!!!
Twoje piękne VIRGO II z pojedynczym garażem. Jaka jest szerokość tego projektu?
Wymiary budynku to 1488x1308.
Gdzieś w tym wątku na wcześniejszych stronach są rzuty i przekrój.

Pozdrawiam



Piotruś - 09-08-2005 13:10
Witajcie,
my również właśnie kupiliśmy Virgo II z pojedynczym garażem - tyle tylko, że w lustrzanym odbiciu i z chęcią przyłączam się do dyskusji na temat tego projektu.
Pozdrawiam



Piotruś - 09-08-2005 13:25
Właściwie do samego końca przed kupnem projektu byliśmy pewni, że wybierzemy Atenę z Archipelagu, ale... dzień przed poszliśmy na boisko szkolnego i rozrysowaliśmy sobie Atenę w skali 1:1 kredą na asfalcie. Ludzie się trochę dziwnie na nas patrzyli :D
Doszliśmy do wniosku, że ona jest kiepsko zaprojektowana w środku i ten kominek w jadalni... ech..
Zatem żona przysiadła przed netem i wróciliśmy do Domusa, w którym byliśmy na samym początku, ale zrezygnowaliśmy z nich, bo w ogóle nie starali się być pomocni. Żona wybrała Tytana i Virgo. Oba projekty miały swoje zalety i wady, ale następnego dnia podjechałem do Domusa bezpośrednio i pani położyła przede mną projekt Virgo II z pojedynczym garażem. W sieci widzieliśmy wersję z podwójnym garażem, ale my nie chcemy mieć w ogóle garażu, więc odrzuciliśmy go - chociaż układ w środku bardzo nam się spodobał.
Zatem kupiliśmy tę wersję.
Zmiany, których dokonaliśmy praktycznie od razu:
1. przeniesienie pomieszczenia gospodarczego na front budynku.
2. zmiana garażu na gabinet i garderobę.
3. brama garażowa do likwidacji a w jej miejscu duże okno, a z boku budynku wejście do pomieszczenia gospodarczego.
4. gabinet z wyjściem na taras (tam gdzie było pomieszczenie gospodarcze) i wejściem przez sypialnię, a pomiędzy gabinetem, a obecnym pomieszczeniem będzie garderoba
5. zamknięcie przejścia pomiędzy jadalnią a dużym pokojem
6. obniżenie podciągu pomiędzy hallem a salonem do wysokości niewiele wyższej niż normalne drzwi
7. pozostałe zmiany ma zaproponować kolega - architekt. :)

Praktycznie wybraliśmy już wykonawcę i kierownika budowy/projektanta adaptującego. Wykonawca zawinszował sobie 45 tys. netto za wybudowanie do stanu surowego z dachem plus oszacował koszty materiałów na 80-90 tys.
Mamy dużą działkę - ok. 2300 m.kw. o szerokości 39 m., więc zmieścimy i podjazd dla dwóch samochodów (służbowe - niech mokną :wink:), z którego kiedyś zrobimy ładną wiatę i zbiornik gazu i przydomową oczyszczalnię ścieków.

Ufff... ale się rozpisałem :)))

Z chęcią obejrzelibyśmy ten projekt w trakcie budowy lub już zrealizowany.

A przy okazji - co do, do jasnej anielci, jest ściana kolankowa?



mariucha - 09-08-2005 22:32


Praktycznie wybraliśmy już wykonawcę i kierownika budowy/projektanta adaptującego. Wykonawca zawinszował sobie 45 tys. netto za wybudowanie do stanu surowego z dachem plus oszacował koszty materiałów na 80-90 tys.
Mamy dużą działkę - ok. 2300 m.kw. o szerokości 39 m., więc zmieścimy i podjazd dla dwóch samochodów (służbowe - niech mokną :wink:), z którego kiedyś zrobimy ładną wiatę i zbiornik gazu i przydomową oczyszczalnię ścieków.

Ufff... ale się rozpisałem :)))

Z chęcią obejrzelibyśmy ten projekt w trakcie budowy lub już zrealizowany.

A przy okazji - co do, do jasnej anielci, jest ściana kolankowa?
Piotruś Cieszę sie że grono zwolenników projektu Virgo jest coraz wieksze. Co do ogledzin to nakblizej bedziesz miał chyba do Ebu, ona buduje gdzies koło Wrocławia, ale oczywiście jak bedziesz w okolicy Lublina to zapraszamy.
Trochę sporo tych zmian, ale faktycznie powierzchnia uzytkowa duuzo Ci sie powiększy.
Co do tej ceny za wykonanie to z tego co widzę to bedziesz szukał firmę , ale budujac systemem gospodarczym na pewno znajdziesz ekipę za połowę tej ceny tylko 2 miesiace byś musiał czuwać nad wszystkim.

Odnosnie ściany kolankowej - jest to sciana na poddaszu pomiędzy skosem a podłogą ( czyli pomiędzy stropem a murłatą).Im ta sciana jest wyższa, tym skos zaczyna się wyżej, większa powierzchnia uzytkowa pomieszczeń jest większa i jest to mniej uciążliwe . W Virgo sciany tej nie ma wogóle ( dowiedziałem się o tym tydzień temu), oczywiście można ja zrobić tylko pytanie na jaka wysokość by nie zeszpecić budynku z zewnatrz? Wtedy o tyle pustaków ile dołożysz do tej ściany podnosi sie cały dach do góry.
Właśnie ja myślę nad tym tematem.
Co do kosztów materiałow to mam nadzieję że dobrze szacujesz, bo ja tez tyle założyłem.
Jakby cos to pisz

Pozdrawiam



mariucha - 09-08-2005 22:35

Zmiany, których dokonaliśmy praktycznie od razu:
1. przeniesienie pomieszczenia gospodarczego na front budynku.
2. zmiana garażu na gabinet i garderobę.
3. brama garażowa do likwidacji a w jej miejscu duże okno, a z boku budynku wejście do pomieszczenia gospodarczego.
4. gabinet z wyjściem na taras (tam gdzie było pomieszczenie gospodarcze) i wejściem przez sypialnię, a pomiędzy gabinetem, a obecnym pomieszczeniem będzie garderoba
Nie bardzo rozumiem pkt 1, pkt 4 przeciez pom.gosp.jest z przodu budynku?



Piotruś - 11-08-2005 13:58
Mariucha,
jeśli rozmawiamy o Virgo II to pomieszczenie gospodarcze jest w tej części budynku co garaż tyle, że wjazd do garażu jest od przodu, a pomieszczenie gospodarcze jest z tyłu i ma wyjście przez drzwi na taras.

My zdecydowaliśmy się na te zmiany o których pisałem - czyli garaż przerabiamy, a pomieszczenie gospodarcze wędruje do przodu budynku i będzie sąsiadować przez ścianę z kotłownią. Przy czym uznaliśmy, że skoro ma być tam kosiarka, szufla do śniegu itp to bez sensu jest pozostawianie drzwi pomiędzy kotłownią a tym pomieszczeniem, bo zawsze się naniesie do domu na butach. Wobec tego drzwi też likwidujemy.[/quote]



Piotruś - 11-08-2005 14:06
Mariucha,
no i dzięki za informacje.
Ciekaw jestem jak Wam się posuwa budowa...

Z tego co pamiętam to EBU ma Virgo, a nie Virgo II - a to pewna różnica w układzie wewnętrznym - chociaż z zewnątrz są chyba identyczne.

Nie wiem jak skontaktować się z EBU, żeby zapytać czy moglibyśmy do niej podjechać.

Ja w zasadzie buduję systemem gospodarczym - aczkolwiek do wybudowania stanu surowego otwartego, ale z dachem udało nam się znaleźć przypadkowo bardzo rozsądnego wykonawcę. Jest drogi - zgadzam się, ale za to buduje OK, a to przecież najważniejsze. Poza tym pomaga załatwiać sprawy w urzędach, bo ma tam jakieś kontakty.
Chcemy też od niego kilka rzeczy dodatkowych - a to drogę, a to podjazd dla samochodów itp.

Mamy nadzieję, że będzie wszystko dobrze i nie mylimy się w ocenie.

Nie chcemy do każdego fragmentu zatrudniać innej ekipy bo to na dobre nie wyjdzie, nieprawdaż?



mariucha - 11-08-2005 19:10

Mariucha,
jeśli rozmawiamy o Virgo II to pomieszczenie gospodarcze jest w tej części budynku co garaż tyle, że wjazd do garażu jest od przodu, a pomieszczenie gospodarcze jest z tyłu i ma wyjście przez drzwi na taras.
[/quote]

Sorry, ja ciągle myślałem o tym pom.gosp. gdzie ma być kotłownia, bo to z tyłu garażu zlikwidowałem.

Co do tych cen to się jeszcze porozgladaj, w naszym regionie za postawienie takiego domu w stanie SSO z dachem chcą około 26-28tys( dodam że u sprawdzonych ekip, polecanych przez innych którzy korzystali z ich usług)., chociaż pierwszą wycenę też miałem na 45.000,ale od razu gosciowi podziękowałem :lol:

U nas mury pną się do góry, wlaśnie będę zamawiał strop i nadproża.
Ebu chyba szybciej znajdziesz w waszej grupe budującej, chociaż ja tez coś tu do niej pisałem i nie odpowiada :cry: .Po prostu zapracowana w okresie budowy

Pozdrawiam



mariucha - 31-08-2005 21:44
Witam Wszystkich budujacych ten domek, czas odswiezyc wątek bo nikt tu się nie odzywa :cry:
U nas strop zalany, od poniedziałku ekipa rusza ze scianami kolankowymi, później więźba :lol: .
Pozdrawiam



Piotruś - 20-09-2005 14:14

Witam Wszystkich budujacych ten domek, czas odswiezyc wątek bo nikt tu się nie odzywa :cry:
U nas strop zalany, od poniedziałku ekipa rusza ze scianami kolankowymi, później więźba :lol: .
Pozdrawiam
Hejah,
u nas było dużo załatwiania. Ekipa ruszyła z budową na początku września. Teraz postawili bloczki fundamentowe, ocieplili je i zasypują.
Za kilka dni wyleją płytę betonową, a potem ruszą ze ścianami.
Mariucha> gonimy Was :)))

Mam nadzieję, że pogoda nam się nie schrzani i zdążymy przed zimą, a w zimę instalacje i wykończenie wnętrz na wiosnę.
Późną wiosną może zamieszkamy...

Pozdrawiam



mariucha - 20-09-2005 23:12

Witam Wszystkich budujacych ten domek, czas odswiezyc wątek bo nikt tu się nie odzywa :cry:
U nas strop zalany, od poniedziałku ekipa rusza ze scianami kolankowymi, później więźba :lol: .
Pozdrawiam
Hejah,
u nas było dużo załatwiania. Ekipa ruszyła z budową na początku września. Teraz postawili bloczki fundamentowe, ocieplili je i zasypują.
Za kilka dni wyleją płytę betonową, a potem ruszą ze ścianami.
Mariucha> gonimy Was :)))

Mam nadzieję, że pogoda nam się nie schrzani i zdążymy przed zimą, a w zimę instalacje i wykończenie wnętrz na wiosnę.
Późną wiosną może zamieszkamy...

Pozdrawiam Cieszę się, że idziecie do przodu.
Od razu powiem Wam, że w zestawieniu więźby dachowej jest błąd. Ja już niestety drewno mam zwiezione na plac budowy, i dwa duże kloce zostaną mi na pamiatkę. W zestawieniu więźby dachowej są podane 2 płatwie PŁ2 i 2 PŁ6, natomiast w rzeczywistości jest po jednej z nich.
Dodatkowo źle zwymiarowany jest wiązar WTP, w zestawieniu jest 3,3 metra - ale to zdecydowanie za krótko. Powinno być prawie 5 metrów.
To na razie tyle, na wcześniejszych etapach bylo wszystko OK, trochę niewidoczny na projekcie w przekrojacj A-A i B-B jest wieniec w2, zwróć też na to uwagę.

Jaki robicie strop, u nas na całości leży terriva.

U nas początek więźby, dachówka już na placu.

Napisz, ile jak dotąd kosztowały Cię te prace.

Pozdrawiam



Piotruś - 22-09-2005 09:46
[quote="mariucha"][quote="Piotruś"]

Cieszę się, że idziecie do przodu.
Od razu powiem Wam, że w zestawieniu więźby dachowej jest błąd. Ja już niestety drewno mam zwiezione na plac budowy, i dwa duże kloce zostaną mi na pamiatkę. W zestawieniu więźby dachowej są podane 2 płatwie PŁ2 i 2 PŁ6, natomiast w rzeczywistości jest po jednej z nich.
Dodatkowo źle zwymiarowany jest wiązar WTP, w zestawieniu jest 3,3 metra - ale to zdecydowanie za krótko. Powinno być prawie 5 metrów.
To na razie tyle, na wcześniejszych etapach bylo wszystko OK, trochę niewidoczny na projekcie w przekrojacj A-A i B-B jest wieniec w2, zwróć też na to uwagę.

Jaki robicie strop, u nas na całości leży terriva.

U nas początek więźby, dachówka już na placu.

Napisz, ile jak dotąd kosztowały Cię te prace.

Pozdrawiam
Hej,
jeśli chodzi o strop to kierownik budowy i wykonawca stwierdzili, że w projekcie strop jest wyjątkowo drogi i mają się zastanowić jak zrobić tak, żeby było dobrze jakościowo i jak najtaniej.
Natomiast w kwestii więźby - wykonawca gdy spojrzał na projekt od razu stwierdził, że zestawienie jest o kant d... potłuc, więc przeliczył to sobie jeszcze raz. On bazuje na projekcie, a nie na zestawieniach podanych przez architektów.
A ja mu ufam :)
Co do kosztów - na razie płaciliśmy głównie za najróżniejsze przygotowania (geodeta, papierologia itp), bo tak się umówiliśmy z wykonawcą, a za większość materiałów (wykonawca załatwił nam to z dostawcami) i robociznę zapłacimy pod koniec miesiąca.
Zatem trudno mi na razie wyliczyć ile to wszystko kosztuje.
Pzdr
P.



mariucha - 22-09-2005 18:40
Życzę w tym układzie powodzenia.
Odezwij się czasami, może jakieś fotki umieścisz, ja niestety nie mam cyferki :cry:

Co do tego zestawienia to jak do tej pory u mnie wszystko się zgadzało, bylo wyliczone dużo dokładniej niż mi to robili przy wycenach w hurtowniach. Ale tu nie ma sie o co martwić, przecież jak coś zostaje to zawsze można zwrócić.

Pozdrawiam



Piotruś - 23-09-2005 10:00
No to tak jak napisałem w mailu - dzisiaj zagęszczają, jutro płyta betonowa.

Od czasu zrobienia zdjęć trochę się zmieniło - środek zasypany, kanalizacja i rura dopowietrzająca ułożone.

http://piter71.fm.interia.pl/Virgo%20II%203.JPG
http://piter71.fm.interia.pl/Virgo%20II%201.JPG



mariucha - 23-09-2005 20:30

No to tak jak napisałem w mailu - dzisiaj zagęszczają, jutro płyta betonowa.

Od czasu zrobienia zdjęć trochę się zmieniło - środek zasypany, kanalizacja i rura dopowietrzająca ułożone.

http://piter71.fm.interia.pl/Virgo%20II%203.JPG
http://piter71.fm.interia.pl/Virgo%20II%201.JPG

No super to wygląda. jak będziesz miał jeszcze jakieś fotki to dawaj.
Widzę że teren masz równy, u nas jest minimalny spadek i z przodu będzie 1 schodek przy wejsciu a na tarasie3-4.

U nas kanaliza dopiero bedzie w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam



Piotruś - 26-09-2005 04:24
No super to wygląda. jak będziesz miał jeszcze jakieś fotki to dawaj.
Widzę że teren masz równy, u nas jest minimalny spadek i z przodu będzie 1 schodek przy wejsciu a na tarasie3-4.

U nas kanaliza dopiero bedzie w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam[/quote]

Witaj,
w sobotę wylali już płytę betonową, więc teraz to jest już płaski beton, a to czarne z boku jest zasypane.
Teraz idziem w górę... tylko nie wiem kiedy - nie rozmawiałem jeszcze z wykonawcą.
Jeśli chodzi o kanalizację to mówiłem o tych pierwszych rurach - wyprowadzenie ścieków za budynek i odprowadzenie z łazienki i kuchni na parterze, a to już macie chyba zrobione (jakoś nie wyobrażam sobie kładzenia rur wychodzących z budynku jak już macie porobione stropy).
U nas też jest leciutki spadek, ale niewielki, więc nie będzie żadnych schodków. Z tyłu, czego nie widać na zdjęciach, jest rzeczka - w tamtym kierunku zrobimy spływ deszczówki.



mariucha - 26-09-2005 19:15

Jeśli chodzi o kanalizację to mówiłem o tych pierwszych rurach - wyprowadzenie ścieków za budynek i odprowadzenie z łazienki i kuchni na parterze, a to już macie chyba zrobione (jakoś nie wyobrażam sobie kładzenia rur wychodzących z budynku jak już macie porobione stropy).
U nas też jest leciutki spadek, ale niewielki, więc nie będzie żadnych schodków. Z tyłu, czego nie widać na zdjęciach, jest rzeczka - w tamtym kierunku zrobimy spływ deszczówki.

No to sobie wyobraź, że kanalizację dopiero będą u nas kłaść w przyszłym tygodniu :lol:
Rzaden problem, dziury w scianach zostawione, potem chudziak i będzie jak u Ciebie, tylko odwrotnie. :roll:

U nas właśnie kończą więźbę, pod koniec tygodnia folia dachowa , łaty
i dachówka.
Równolegle do tego obróbki blacharskie, kominy, potem działowki, tarasy i finisz na ten rok.

Pozdrawiam



Piotruś - 27-09-2005 09:54
No to sobie wyobraź, że kanalizację dopiero będą u nas kłaść w przyszłym tygodniu :lol:
Rzaden problem, dziury w scianach zostawione, potem chudziak i będzie jak u Ciebie, tylko odwrotnie. :roll:

U nas właśnie kończą więźbę, pod koniec tygodnia folia dachowa , łaty
i dachówka.
Równolegle do tego obróbki blacharskie, kominy, potem działowki, tarasy i finisz na ten rok.

Pozdrawiam[/quote]

Odwrotniacy :P ;) Super..

u nas przerwa technologiczna co by się uleżało :))
Jutro/pojutrze ruszamy ze ścianami.. za miesiąc/półtora będziemy może na tym samym poziomie co Wy teraz.

A kiedy wykończenia wewnątrz i na zewnątrz? Planujecie coś przez zimę?
Jak rozwiązujecie kwestię ogrzewania?



mariucha - 27-09-2005 19:53

Odwrotniacy :P ;) Super..

u nas przerwa technologiczna co by się uleżało :))
Jutro/pojutrze ruszamy ze ścianami.. za miesiąc/półtora będziemy może na tym samym poziomie co Wy teraz.
Tego wam życzę, bo robi się coraz chłodniej. Ile osób u was buduje??



A kiedy wykończenia wewnątrz i na zewnątrz? Planujecie coś przez zimę?
Przed zimą planujemy jeszcze tarasy, chudziak, kanalizacja, może przyłącze energetyczne ( w październiuku/listopadzie ZE obiecał podciągnąć prąd, na razie pozyczam od sąsiada).Myśleliśmy też o studni, ale to zostanie na przyszły rok.

Jak rozwiązujecie kwestię ogrzewania? Nad tym jeszcze myślimy, ale na pewno bedziemy dogrzewać kominkiem + ogrzewanie olejowe ( chyba).
W przyszłości będzie też gaz, ale to pewnie perspektywa jakiś 5 lat.

My praktycznie więźbę mamy już skończoną. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wielkości pomieszczeń na poddaszu. Podnieśliśmy ścianę kolankową o 1 MAXa, suszarnia jest zajeb....., prawdopodobnie część korytarza z 2 oknami połaciowymi włączymy do pokoju 2/6. Będzie wtedy klatka mniej doświetlona, ale pod tymi oknami jakieś biurko dla dzieciaka to super sprawa.
Kupiłem dzisiaj też belit na działówki, drabinkę na stryszek ( bo sobie zrobimy).
dachówka stoi na działce, rynny wybrane, jeszcze tylko kwestia koloru klinkieru na kominy tyle wydatków.

Pozdrawiam



mariucha - 27-09-2005 19:54
A wogóle dziwnie cytują Ci się moje wiadomości :wink:



Piotruś - 28-09-2005 09:34

A wogóle dziwnie cytują Ci się moje wiadomości :wink: To moja wina - za dużo wycinam z tych wiadomości (żeby nie cytować siebie) i tak już się zrobiło :)

Jeśli chodzi o ogrzewanie - to my zdecydowaliśmy się na gaz płynny, bo olej to zdecydowanie droższa impreza.
Kolega, który ma olej polecał nowoczesny piec węglowy, bo to w sumie najtańsza impreza. Rozglądałem się trochę za takimi piecami i powiem Ci, że jedyne co nas odrzuciło od tego tematu to.. brud.

To znaczy - piec sam z siebie nie brudzi, ma zasobnik, pobiera węgiel automatycznie (miał węglowy lub węgiel groszek) i trzeba do niego dosypywać raz na jeden/dwa/trzy dni (w zależności od zużycia), no ale węgiel gdzieś trzeba składować, jakoś dostarczać do zasobnika, jakoś dostarczać do miejsca składowania.
A węgiel pyli, więc albo kotłownia byłaby brudna (bo pół kotłowni mielibyśmy zajęte przez skład węgla) albo ja byłbym brudny w trakcie dorzucania węgla (gdyby wybudować na zewnątrz oddzielne pomieszczenie do składowania).
Poza tym spodziewam się, że za jakiś czas (rok, dwa, pięć?) dociągną gaz ziemny do naszej wsi i wtedy przejście na gaz ziemny kosztować będzie tylko tyle co wymiana dyszy - a to jest kilkadziesiąt złotych.

Tematy o których mówisz (tarasy, elewacja itp) zostawiamy sobie na przyszły rok. W zimę raczej będziemy tylko wykańczać w środku - oczywiście w miarę możliwości temperaturowych.
Planujemy tylko materiały wykończeniowe kupić wcześniej, bo wiadomo - w tym roku kończy się ulga remontowa, a to można zawsze podciągnąć pod mieszkanie, które mamy :)).



mariucha - 28-09-2005 20:16

Planujemy tylko materiały wykończeniowe kupić wcześniej, bo wiadomo - w tym roku kończy się ulga remontowa, a to można zawsze podciągnąć pod mieszkanie, które mamy :)). No, no, z tym to uważaj chyba że obecnie mieszkasz w domku :wink:
Poza tym ulga remontowa jest niewielka, a na materiały na stan surowy wydasz około 100tys.
Najlepiej kupować od razu z 7% Vatem, albo wogóle bez :lol:

Ale z tego co pamiętam Tobie buduje jakaś firma, to powinieneś to mieć fakturowane jako uslugę.
U nas dzisiaj rozmierzali dachówki, nie powiem ale coraz bardziej domek nam się podoba.
Pozdrawiam



Piotruś - 29-09-2005 10:55

No, no, z tym to uważaj chyba że obecnie mieszkasz w domku :wink:
Poza tym ulga remontowa jest niewielka, a na materiały na stan surowy wydasz około 100tys.
Najlepiej kupować od razu z 7% Vatem, albo wogóle bez :lol:

Ale z tego co pamiętam Tobie buduje jakaś firma, to powinieneś to mieć fakturowane jako uslugę.
U nas dzisiaj rozmierzali dachówki, nie powiem ale coraz bardziej domek nam się podoba.
Pozdrawiam
Co prawda firma mi buduje, ale nie chce mi zakupu materiałów budowlanych podciągnąć pod usługę, więc kupuję je - poniekąd sam.
Zresztą - interesuje mnie tylko tyle faktur, żeby rozliczyć się z bankiem, który udzielił nam kredytu.

Z fakturami na wykończeniówkę oczywiście nie należy przesadzać - bo US głupi nie jest, wbrew pozorom :D
Ulga remontowa nie jest duża, ale i tak trzeba z niej skorzystać, bo w końcu ulgi budowlanej już nie ma.



mariucha - 01-10-2005 20:05


Co prawda firma mi buduje, ale nie chce mi zakupu materiałów budowlanych podciągnąć pod usługę, więc kupuję je - poniekąd sam.
Poniekąd dobrze że sam kupujesz, bo masz kontrolę nad cenami materiałów.

Z czego budujesz ??

Swoją drogą mało nas na forum budujacych Virgo II. Ostatnio napisał do mnie ktoś z Lubina ( a już myślałem że ode mnie :wink: ) aby mu przesłać rzuty projektu, może też się zdecyduje na jego budowę.

Pozdrawiam



Piotruś - 03-10-2005 11:57



Poniekąd dobrze że sam kupujesz, bo masz kontrolę nad cenami materiałów.

Z czego budujesz ??

Swoją drogą mało nas na forum budujacych Virgo II. Ostatnio napisał do mnie ktoś z Lubina ( a już myślałem że ode mnie :wink: ) aby mu przesłać rzuty projektu, może też się zdecyduje na jego budowę.

Pozdrawiam
Porotherm 30, ścianki wewnętrzne to 25 i 12.
Lubin - to ktoś niedaleko mnie - dwa rzuty beretem od Wrocka. :))

U nas jest tak - z jednej hurtowni materiałów budowlanych dostaliśmy dobre ceny, ale wykonawca ma układy w innej hurtowni i tam mamy częściowo termin płatności i ceny takie same lub podobne.



treka - 10-10-2005 13:28
Witajcie.
Mam prośbę do inwestorów, którzy budują (bądź już postawili) VIRGO z jednym garażem. Chodzi mi o Dolny Śląsk, chętnie przyjadę obejrzeć, poradzić się (z załącznikiem!). Pozdrawiam Piotr z Lubina.



Piotruś - 10-10-2005 15:07

Witajcie.
Mam prośbę do inwestorów, którzy budują (bądź już postawili) VIRGO z jednym garażem. Chodzi mi o Dolny Śląsk, chętnie przyjadę obejrzeć, poradzić się (z załącznikiem!). Pozdrawiam Piotr z Lubina.
Witaj,
my budujemy koło Długołęki. Przy czym to jest VIRGO II, ale z pojedynczym garażem. W dodatku wersja lustrzana. A w dodatku garaż zamieniony na pomieszczenia użytkowe.

Pozdrawiam
Piotr

PS
Przy okazji - aktualne zdjęcia:
http://piter71.fm.interia.pl/VIRGOII-9paz2005-2.jpg
http://piter71.fm.interia.pl/VIRGOII-9paz2005.JPG



mariucha - 10-10-2005 23:15

Witajcie.
Mam prośbę do inwestorów, którzy budują (bądź już postawili) VIRGO z jednym garażem. Chodzi mi o Dolny Śląsk, chętnie przyjadę obejrzeć, poradzić się (z załącznikiem!). Pozdrawiam Piotr z Lubina.
Hej, z Dolnego Śląska do Lublina już niedaleko :wink:
Ja buduję też lustro z pojedynczym garażem, ale praktycznie tylko kosmetyczne przeróbki.
Zapraszam póki jeszcze sniegu nie ma.

Pozdrawiam



mariucha - 11-10-2005 20:22
Piotruś, jak sie wkleja zdjęcia, zrzuciłem z cyfry i chciałem umieścić ale nie wiem jak to zrobić :oops: :oops:



mariucha - 11-10-2005 21:15

Piotruś, jak sie wkleja zdjęcia, zrzuciłem z cyfry i chciałem umieścić ale nie wiem jak to zrobić :oops: :oops: Chyba doszedłem jak to się wkleja, chociaż jeszcze nie do końca. Można kliknąć by zobaczyć większe zdjęcia, nie wiem natomiast jak od razu wkleić większy rozmiar??

http://img405.imageshack.us/img405/7...z0596hr.th.jpg

http://img347.imageshack.us/img347/5...z0223ep.th.jpg

http://img347.imageshack.us/img347/4...z0341tx.th.jpg

http://img347.imageshack.us/img347/1...z0330kq.th.jpg

http://img347.imageshack.us/img347/3...z0363ki.th.jpg

Pozdrawiam



Piotruś - 20-10-2005 14:13

Piotruś, jak sie wkleja zdjęcia, zrzuciłem z cyfry i chciałem umieścić ale nie wiem jak to zrobić :oops: :oops: Chyba doszedłem jak to się wkleja, chociaż jeszcze nie do końca. Można kliknąć by zobaczyć większe zdjęcia, nie wiem natomiast jak od razu wkleić większy rozmiar??
Pozdrawiam
Hej,
żeby umieścić fotki odpowiedniego rozmiaru to wystarczy, że na serwer ftp-owy wrzucisz je w odpowiednim rozmiarze i dasz link - przynajmniej tak mi się wydaje.
No ładnie, ładnie to wygląda :)))
Widzę, że schody zrobiliście betonowe - my zamierzamy drewniane.
Jeśli się nie mylę - to Wasza ściana kolankowa jest na 3 pustaki, tak?
U nas będzie chyba na dwa.. Kurcze.. nie wiem - nie znam się na tym - ma być lekko podniesione w stosunku do projektu, po prostu :)))

U nas zalewano przedwczoraj betonem strop i teraz czekamy kilka dni, a potem - lukarny i więźba dachowa itd. Zdjęcia zamieszczę jak je przerobię i położę na ftpie - pewnie jutro:)
Z jakiej dachówki korzystacie? Mam wrażenie, że cementowa, ale nie widzę tego dokładnie. Jaki producent?

Przy okazji - czy to Silka stoi przed domem? Co z niej budujecie?

Liczyliście koszty? U nas wyszło, po zalaniu stropu, ok. 63000 tys. za materiały plus robocizna.

Pozdrawiam



mariucha - 20-10-2005 19:49



Hej,
żeby umieścić fotki odpowiedniego rozmiaru to wystarczy, że na serwer ftp-owy wrzucisz je w odpowiednim rozmiarze i dasz link - przynajmniej tak mi się wydaje.
No ładnie, ładnie to wygląda :)))
Łatwo napisać, ale nawet nie wiem co to jest ten ftp?? :oops: Wklejałem całe zdjęcia ale zabierały całą stronę i musiałem je usunąć.


Widzę, że schody zrobiliście betonowe - my zamierzamy drewniane. Na razie beton, ale obłożymy na pewno drewnem. Drewniane trzebaby robić z takimi pustymi prześwitami między stopniami, ładnie to wygląda ale moja żona trochę się tego obawia pod katem małych dzieciaków.



Jeśli się nie mylę - to Wasza ściana kolankowa jest na 3 pustaki, tak?
U nas będzie chyba na dwa.. Kurcze.. nie wiem - nie znam się na tym - ma być lekko podniesione w stosunku do projektu, po prostu :)))
Nasza ściana ma dokładnie tak jak piszesz, 3 pustaki + wieniec. W projekcie było 67 cm, czyli o pustak mniej. Podnoś o 1 i sie nie zastanawiaj, nie będziesz żałował.



Z jakiej dachówki korzystacie? Mam wrażenie, że cementowa, ale nie widzę tego dokładnie. Jaki producent?

Przy okazji - czy to Silka stoi przed domem? Co z niej budujecie?
No wrażenie jest mylne. To dachówka CREATONA Cera Pfane, kolor czerwień miedziana angobowana. Może w sobotę wrzucę zdjęcia z daszkiem.
Przed domem natomiast stoi belit na działowki. Lepiej potem w nim rozprowadzać instalacje, wieszać różne rzeczy, i do tego jeszcze jest tańszy.




Liczyliście koszty? U nas wyszło, po zalaniu stropu, ok. 63000 tys. za materiały plus robocizna.

Pozdrawiam
Koszty to liczę cały czas, materiały do tego etapu co piszesz wyniosły 42000PLN ( w tym już włącznie ze ścianą kolankową pustaki, stal, beton), za robotę około 15000 ( ale to cały stan surowy bez dachu, z tarasami i ścianami kolankowymi).
Mam nadzieję zamknąć całość około 120 tys.

Pozdrawiam



Piotruś - 21-10-2005 08:27

Łatwo napisać, ale nawet nie wiem co to jest ten ftp?? :oops: Wklejałem całe zdjęcia ale zabierały całą stronę i musiałem je usunąć. Serwer ftp to serwer na którym umieściłeś zdjęcia i z którego ściągasz je na tę stronę.
Najpierw dokonaj edycji zdjęcia u siebie w Wind - czyli na plik zdjęcia kliknij prawym przyciskiem myszki, potem wybierz Edytuj. Otworzy Ci się pewnie Paint. Wybierz z menu OBRAZ, potem ROZCIĄGNIJ/POCHYL i zmniejsz sobie wielkość obraz.. pewnie do 30% wystarczy.
Potem wrzuć na ten serwer na którym masz inne obrazy i już. Chyba, że wolisz zmienić serwer na polski - na przykład interia oferuje darmowe konta www. Na interii znajdziesz instrukcję jak założyć konto - wystarczy skorzystać z Internet Explorera.


Na razie beton, ale obłożymy na pewno drewnem. Drewniane trzebaby robić z takimi pustymi prześwitami między stopniami, ładnie to wygląda ale moja żona trochę się tego obawia pod katem małych dzieciaków. My jednak zdecydujemy się na takie z prześwitami. Ponadto zmienimy kierunek schodów - wejście będzie od strony hallu, a nie od kuchni/jadalni.


Nasza ściana ma dokładnie tak jak piszesz, 3 pustaki + wieniec. W projekcie było 67 cm, czyli o pustak mniej. Podnoś o 1 i sie nie zastanawiaj, nie będziesz żałował. Tak właśnie zrobimy - za m.in. Twoją radą, zresztą.


No wrażenie jest mylne. To dachówka CREATONA Cera Pfane, kolor czerwień miedziana angobowana. Może w sobotę wrzucę zdjęcia z daszkiem.
Przed domem natomiast stoi belit na działowki. Lepiej potem w nim rozprowadzać instalacje, wieszać różne rzeczy, i do tego jeszcze jest tańszy.
My będziemy mieć cementową - IBFu. Jeszcze nie jesteśmy pewni co do koloru, ale jakiś taki miedziany, czerwony..
Co to jest belit? My zostajemy przy Porothermie na działówkach.


Koszty to liczę cały czas, materiały do tego etapu co piszesz wyniosły 42000PLN ( w tym już włącznie ze ścianą kolankową pustaki, stal, beton), za robotę około 15000 ( ale to cały stan surowy bez dachu, z tarasami i ścianami kolankowymi).
Mam nadzieję zamknąć całość około 120 tys.
Jestem absolutnie zaskoczony kwotą, którą podałeś :o . Nasza budowa jest o ponad 50% droższa! W dodatku - tak jak pisałem - bez ściany kolankowej i bez części ścian działowych.
Nie wiem z czego to wynika... 20% różnicy może być, ale ponad 50% to szok... Czy braliście materiały na faktury czy bez? Z jakiej firmy macie pustaki?
Pozdrawiam



mariucha - 21-10-2005 20:27


Co to jest belit? My zostajemy przy Porothermie na działówkach.
Co do belitu, masz link z opisem poniżej
http://solbet-lubartow.com.pl/?mod=44
Zastanów się jeszcze co wziąć na działówki. Ja też miałem brać ceramikę, cegłę kratówkę K2, ale wszyscy mi odradzali. Popytaj majstra, w sklepach i zobaczysz co Ci doradzą.




Jestem absolutnie zaskoczony kwotą, którą podałeś :o . Nasza budowa jest o ponad 50% droższa! W dodatku - tak jak pisałem - bez ściany kolankowej i bez części ścian działowych.
Nie wiem z czego to wynika... 20% różnicy może być, ale ponad 50% to szok... Czy braliście materiały na faktury czy bez? Z jakiej firmy macie pustaki?
Pozdrawiam
Sorki, ale wcześniej nie doczytałem że u Ciebie 62000 to bez robocizny :roll:
Faktycznie różnica jest duża.
Ściany zewnętrzne mamy z pustaka MAX 220 ( grub.29cm) z Harasiuk, wwnętrzne konstrukcyjne z U 220 ( gr.25 cm). Link do producenta poniżej
http://www.harasiuki.com.pl/katalog.php?typ1=1

Materiały większość bierzemy na faktury, ale beton, piasek, deski bez ( wtedy liczą ceny netto :D ).

Ale Twojej cenie się za bardzo nie dziwię, jak mi wyceniała firma to chcieli 170000 z tym że za ścianę 3W.

Jak chcesz to mozemy dokładnie porównać ilości materiałow, cobyś miał rozeznanie czy Cię tu nie naciągają.


Tak właśnie zrobimy - za m.in. Twoją radą, zresztą
No, no coby potem na mnie nie było :wink:

Jutro dorzucę nowe fotki z naszej budowy, są założone już 4 okna dachowe.



Piotruś - 23-10-2005 14:32


Jak chcesz to mozemy dokładnie porównać ilości materiałow, cobyś miał rozeznanie czy Cię tu nie naciągają.
A z przyjemnością się zapoznam.
My mamy, jak widać na zdjęciu, Porotherm Wienerbergera 30 P+W i 25 P+W, ale przecież to tylko część kosztów - poza tym jest beton, deski, stemple, piasek i parę innych rzeczy.

Jakie okna dachowe wybraliście?
A co ze stolarką okienną i drzwiową?

No i kolejna sprawa - instalacje - jakie planujecie i czy macie już koszty?
My, poza wod/kan, gazem i ogrzewaniem planujemy też centralny odkurzacz, który jest świetnym rozwiązaniem jeśli nie lubi się hałasu i smrodu zwykłego odkurzacza.
To wszystko zrobi nam jedna firma, która, włącznie z piecem, grzejnikami i całym zestawem rurek itp zawinszowała sobie 33 tys brutto.
Ponadto mamy dodatkową rurę dopowietrzającą dom - wejście będzie od strony tarasu, a wyjścia w domu są dwa - jedno w spiżarce, a drugie w kotłowni (rura fi 200 biegnie pod domem). Tę instalację też zrobiła ta sama firma.

No i kilka nowych fotek:

http://piter71.fm.interia.pl/VIRGOII-20paz2005-1.JPG
http://piter71.fm.interia.pl/VIRGOII-20paz2005-2.JPG
http://piter71.fm.interia.pl/VIRGOII-20paz2005-3.JPG
http://piter71.fm.interia.pl/VIRGOII-20paz2005-4.JPG



mariucha - 23-10-2005 20:15


Jak chcesz to mozemy dokładnie porównać ilości materiałow, cobyś miał rozeznanie czy Cię tu nie naciągają.
A z przyjemnością się zapoznam.
My mamy, jak widać na zdjęciu, Porotherm Wienerbergera 30 P+W i 25 P+W, ale przecież to tylko część kosztów - poza tym jest beton, deski, stemple, piasek i parę innych rzeczy.

Jakie okna dachowe wybraliście?
A co ze stolarką okienną i drzwiową?

No i kolejna sprawa - instalacje - jakie planujecie i czy macie już koszty? O materiałach, kosztach zestawienie wysłałem Ci na skrzynkę.

Okna dachowe wybraliśmy firmy ROTO, mój kolega tam pracuje :wink:
Ale jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. 4 sztuki są już wstawione, są fotki w albumie.W pomieszczeniach wilgotnych mamy plastiki, reszta drewniane.
Co do stolarki to jeszcze nie myśleliśmy nad tym, pewnie niedługo zacznę zbierać oferty, ale ze 20.000 trzeba szykować ( na otwory zewnętrzne).
Co do instalacji rzadnych kosztów jeszcze nie mamy, wstępnie "na oko" osoba, która robiła u nas kanalizę w zerze powiedziała, że CO wyniesie na cały dom okolo 17.000. Ale o szczegóły nie dopytywałem.
Po stanie surowym czekamy na swoje docelowe przyłącze energetyczne ( jak nie złapie mróz to ma być w tym roku), a w przyszłym zaczniemy dalej działać.

Zdjęcia z budowy super, ja się cieszę że ten etap niedługo będziemy mieli za sobą.

Pozdrawiam



TadekL - 25-10-2005 04:43

No i kolejna sprawa - instalacje - jakie planujecie i czy macie już koszty?
My, poza wod/kan, gazem i ogrzewaniem planujemy też centralny odkurzacz, który jest świetnym rozwiązaniem jeśli nie lubi się hałasu i smrodu zwykłego odkurzacza.
To wszystko zrobi nam jedna firma, która, włącznie z piecem, grzejnikami i całym zestawem rurek itp zawinszowała sobie 33 tys brutto.
Ponadto mamy dodatkową rurę dopowietrzającą dom - wejście będzie od strony tarasu, a wyjścia w domu są dwa - jedno w spiżarce, a drugie w kotłowni (rura fi 200 biegnie pod domem). Tę instalację też zrobiła ta sama firma.
Piotrze!
Jesteśmy przyszłymi właścicielami Emanueli II, projektu z pracowni Domus, gdzie takie domy jak: Emanuela, Libra i Virgo to jedna rodzina. Zaglądamy również do wątków z tymi pozostałymi projektami. Czy mógłbyś coś więcej napisać na temat planowanego przez Ciebie ogrzewania (tzn., czy masz podłogówkę, a jeśli tak, to ile m2, ile grzejników, jaki kocioł i zasobnik, z czego zrobiona instalacja wodna). Chcieliśmy porównać koszty, bo my Poznaniacy mamy podobną wycenę za komplet prawie takich samych usług. Naszą ofertę znajdziesz w dzienniku budowy (wejdziesz, klikając na ikonkę z domkiem w dole naszego postu).
Pozdrawiamy i życzymy sukcesów podczas budowania swojego domku.
Beata i Tadek



szczygiel68 - 25-10-2005 06:36
obserwuję ten wątek od kilku dni - mój wybór padł na Virgo II ale nie chcę II garażu - a Virgo ma inny układ wnętrza - czy się mylę?
mariucha
czy zmiana z 2 na 1 garaż odbyła się na etapie nanoszenia zmian w projekcie? Jutro mam rozmowę z architektem - ma podać koszt adaptacji, naniesienia itp. i wariant 2: koszt projektu indywidualnego
:lol:



mariucha - 25-10-2005 22:00

obserwuję ten wątek od kilku dni - mój wybór padł na Virgo II ale nie chcę II garażu - a Virgo ma inny układ wnętrza - czy się mylę?
mariucha
czy zmiana z 2 na 1 garaż odbyła się na etapie nanoszenia zmian w projekcie? Jutro mam rozmowę z architektem - ma podać koszt adaptacji, naniesienia itp. i wariant 2: koszt projektu indywidualnego
:lol:
Słuchaj, nic nie zmieniaj, w Domusie jest w sprzedaży VIRGO II z pojedynczym garażem, tylko nie ma umieszczonego na ich stronie.
Ja właśnie, Piotruś również budujemy takie domy tylko w lustrzanym odbiciu.

Jakby coś to pisz, link do projektu znajdziesz na wczesniejszych stronach tego watku.

Pozdrawiam



szczygiel68 - 25-10-2005 23:06
Dzięki mariucha,
dziś oglądałem domek - projekt indywidualny robiony w stylu Manueli - i przeżyłem szok: 165 m2 parter + garaż 35 m2, poddasze 180 po podłodze! Gospodyni przestała chodzć na aerobik - wystarczy jak pobiega z odkurzaczem po domku :D :D :D



Piotruś - 26-10-2005 06:18

obserwuję ten wątek od kilku dni - mój wybór padł na Virgo II ale nie chcę II garażu - a Virgo ma inny układ wnętrza - czy się mylę?
mariucha
czy zmiana z 2 na 1 garaż odbyła się na etapie nanoszenia zmian w projekcie? Jutro mam rozmowę z architektem - ma podać koszt adaptacji, naniesienia itp. i wariant 2: koszt projektu indywidualnego
:lol:
Cześć,
miło, że nasze forum się powiększyło.
Tak jak pisał Mariucha - my również budujemy Virgo II, tyle, że nie z podwójnym garażem (jak mają na stronie www), ale z pojedynczym, poza tym lustrzane odbicie.
A żeby było bardziej skomplikowane, to zrezygnowaliśmy z garażu i przerobiliśmy go na pomieszczenia użytkowe.
Z tym absolutnie nie ma problemu i Domus daje na to zgodę od ręki.
Więcej informacji o zmianach jest we wcześniejszych postach.

Pozdrawiam



Piotruś - 26-10-2005 06:31

Piotrze!
Jesteśmy przyszłymi właścicielami Emanueli II, projektu z pracowni Domus, gdzie takie domy jak: Emanuela, Libra i Virgo to jedna rodzina. Zaglądamy również do wątków z tymi pozostałymi projektami. Czy mógłbyś coś więcej napisać na temat planowanego przez Ciebie ogrzewania (tzn., czy masz podłogówkę, a jeśli tak, to ile m2, ile grzejników, jaki kocioł i zasobnik, z czego zrobiona instalacja wodna). Chcieliśmy porównać koszty, bo my Poznaniacy mamy podobną wycenę za komplet prawie takich samych usług. Naszą ofertę znajdziesz w dzienniku budowy (wejdziesz, klikając na ikonkę z domkiem w dole naszego postu).
Pozdrawiamy i życzymy sukcesów podczas budowania swojego domku.
Beata i Tadek
Cześć!
Nie wiem czy potrafię odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale spróbuję.
Z porady instalatora zrezygnowaliśmy z podłogówki, bo to rozwiązanie drogie, ale za to w miejscach gdzie na podłodze będą płytki (łazienka, kuchnia, przedpokój, pomieszczenie gospodarcze) rury powrotne z grzejników będą leżały gęsto i efekt będzie ten sam :))
Grzejniki - praktycznie w każdym pomieszczeniu, włączając w to pomieszczenie gospodarcze i garderobę (nie zobaczycie ich na planie Virgo II, bo zostały stworzone w miejscu garażu) - tyle, że tam mają być małe, żeby za dużo ciepła nie dawały.
Myśleliśmy o kotle węglowym, bo technika w tym przypadku poszła na przód. No, ale niestety kwestia składowania węgla i wrzucania go od czasu do czasu nie poszła na przód, więc ostatecznie wybraliśmy kocioł gazowy (gaz płynny). W dodatku za jakiś czas (rok, dwa, trzy, pięć?) we wsi, w której się budujemy będzie gaz ziemny, a to oznacza, że wystarczy drobna, niedroga przeróbka kotła na taki tańszy gaz.
Wybraliśmy ofertę Viessmanna trafiając zresztą do nich przez przypadek. To ma być kocioł kondensacyjny Vitodens 200 26kW z zasobnikiem - bodajże 150 litrów.
Jeśli chodzi o centralny odkurzacz - to AXPIR FAMILY. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się ile punktów ssących ma być w domu, ale pewnie ze 3-4.
Znajomy polecił nam instalację dopowietrzającą - rozwiązanie tanie, ale potem fajne w eksploatacji - w lecie z rury biegnie chłodne powietrze, a zimie-ciepłe.
Niestety nie stać nas na pompę ciepła (50 tys!), a to pozwoliłoby ograniczyć koszty ogrzewania. Tym bardziej, że planujemy małą oczyszczalnię ścieków i z drenażu rozsączającego możnaby odzyskać naprawdę duże ilości ciepła.



Piotruś - 26-10-2005 06:40


O materiałach, kosztach zestawienie wysłałem Ci na skrzynkę.
Cześć,
dzięki, dostałem.
Ciekawe są różnice w cenie i ilościach - na przykład piasku - my mamy 180 ton. Poza tym u nas sam piasek kosztował 8 tys. i taniej w okolicach znaleźć nie można.
Pewnie macie kopalnię piasku za siatką i Wam przerzucili taśmociągiem ;)

Poza tym - brakuje mi tu kilku pozycji - na przykład beton na podłogę na parterze, zaprawa itp.

U nas kończy się przerwa technologiczna po zalaniu stropu i ruszają ze ścianką kolankową, lukarnami i więźbą.
No właśnie - ile płacicie za więźbę i dachówki (z akcesoriami)? U nas to będzie odpowiednio - 14 tys i 12 tys. plus robocizna, oczywiście.
Zauważyliśmy, że macie zaokrąglone wyjścia balkonowe na górze i zaokrąglone balkony.
My mamy prostokątny balkon (taniej i większa powierzchnia) i będziemy chcieli łuki nad balkonami.



mariucha - 26-10-2005 19:19


Ciekawe są różnice w cenie i ilościach - na przykład piasku - my mamy 180 ton. Poza tym u nas sam piasek kosztował 8 tys. i taniej w okolicach znaleźć nie można.
Pewnie macie kopalnię piasku za siatką i Wam przerzucili taśmociągiem
No kopalni za ogrodzeniem to nie mamy, piasek dowozili z kopalni oddalonej o 20 km.
Ale przy cenie którą podajesz to wyglada, że masz zaprawę z piasku ze zlota :D 8000/180 ton=45 PLN/tona.U nas dobry przesiewany piasek do murowania kosztuje 15PLN/tona z transportem - ale bez kwitu.




Poza tym - brakuje mi tu kilku pozycji - na przykład beton na podłogę na parterze, zaprawa itp.
Faktycznie chudy na podlogę pominąłem, chyba dlatego że niedawno mi go wylali, poszło go 7,5m3 - trzeba doliczyć 1300 PLN.
Zaprawa natomiast była ujęta - kilka ton cementu :wink:



No właśnie - ile płacicie za więźbę i dachówki (z akcesoriami)? U nas to będzie odpowiednio - 14 tys i 12 tys. plus robocizna, oczywiście.
Zauważyliśmy, że macie zaokrąglone wyjścia balkonowe na górze i zaokrąglone balkony.
My mamy prostokątny balkon (taniej i większa powierzchnia) i będziemy chcieli łuki nad balkonami.
Za więźbę zapłaciliśmy 8500 ( 14m3 drzewa), ale tak jak Ci mówiłem były drobne błędy w projekcie i kilka dragów mi zostało, ale tartak ma to zabrać i myślę że 500 PLN odzyskam ( to ceny bez kwitu).
Dachówka ceramiczna Creatona z akcesoriami kosztowały 12700 brutto, ale trochę gasiorów zabrakło, natomiast z tego co widzę została paleta dachówki.

Co do balkonów u nas zostały tak jak w projekcie ( tylko nie takie grube), zaokrąglane. Myślę, że cenowo nie ma rzadnej róznicy przy wykonaniu zaokrąglanych czy prostokatnych, jedynie kwestia tego co się komu bardziej podoba.
W tym roku chyba odpuścimy tarasy ze względu na brak pewnej pogody, ta sama ekipa zrobi to w przyszłym roku.

Pozdrawiam



Piotruś - 28-10-2005 09:40


No kopalni za ogrodzeniem to nie mamy, piasek dowozili z kopalni oddalonej o 20 km.
Ale przy cenie którą podajesz to wyglada, że masz zaprawę z piasku ze zlota :D 8000/180 ton=45 PLN/tona.U nas dobry przesiewany piasek do murowania kosztuje 15PLN/tona z transportem - ale bez kwitu.

Faktycznie chudy na podlogę pominąłem, chyba dlatego że niedawno mi go wylali, poszło go 7,5m3 - trzeba doliczyć 1300 PLN.
Zaprawa natomiast była ujęta - kilka ton cementu :wink:
Ten piasek o którym pisałem to nie na zaprawę, ale na wypełnienie po wybudowaniu ścianek fundamentowych.
Zaprawę przywożą zrobioną w betoniarni - nie mamy betoniarki na placu budowy.
Betoniarnię mamy tuż za rogiem, natomiast z kopalniami piasku tu w okolicach jest problem - jeden z lokalnych bonzów politycznych ma takową i urzędnicy blokują wydawanie pozwoleń na otwieranie kolejnych - pewnie dlatego cena jest tak wysoka.

A z tym złotem.. hmm... dobrze wiedzieć, że mieszkam na górce złota ;)



Za więźbę zapłaciliśmy 8500 ( 14m3 drzewa), ale tak jak Ci mówiłem były drobne błędy w projekcie i kilka dragów mi zostało, ale tartak ma to zabrać i myślę że 500 PLN odzyskam ( to ceny bez kwitu).
Dachówka ceramiczna Creatona z akcesoriami kosztowały 12700 brutto, ale trochę gasiorów zabrakło, natomiast z tego co widzę została paleta dachówki.
Pewnie to samo co z piaskiem dotyczy drewna. Taniej kupić nie można.

U nas nadal przerwa technologiczna. Wykonawca chce poczekać, az beton na stropie dobrze zwiąże, zeby stawiać ścianki na górze. Zaraz po 1 listopada bierze się za robotę. W tym również za więźbę dachową.



mariucha - 28-10-2005 17:45

Ten piasek o którym pisałem to nie na zaprawę, ale na wypełnienie po wybudowaniu ścianek fundamentowych. czyli piasek do murowania byłby jeszcze droższy, szok :o :o


U nas nadal przerwa technologiczna. Wykonawca chce poczekać, az beton na stropie dobrze zwiąże, zeby stawiać ścianki na górze. Zaraz po 1 listopada bierze się za robotę. W tym również za więźbę dachową. Działaj, działaj bo coraz zimniej. U nas przerwa trwała tydzień, ale wcześniej ścianę kolankową moznabyło już ciągnąć.
Czyli widzę, że w planach masz przykryć w tym roku.
My chcieliśmy jeszcze wylać tarasy, ale chyba nic z tego nie wyjdzie.
A Wy też robicie ten element wg projektu?

Pozdrawiam



Piotruś - 31-10-2005 10:45

Działaj, działaj bo coraz zimniej. U nas przerwa trwała tydzień, ale wcześniej ścianę kolankową moznabyło już ciągnąć.
Czyli widzę, że w planach masz przykryć w tym roku.
My chcieliśmy jeszcze wylać tarasy, ale chyba nic z tego nie wyjdzie.
A Wy też robicie ten element wg projektu?

Pozdrawiam
Wiesz - we Wrocławiu zawsze jest kilka stopni cieplej niż w Lublinie, zatem możemy pociągnąć prace dłużej.
Poza tym - anegdotycznie - tutaj dzieci o śniegu uczą się z książek i filmów, bo to tak specyficzne miasto, że zazwyczaj śniegu w zimę brak.

Tak, planujemy przykryć w tym roku. No i oczywiście także zamknąć.

Co do tarasu - jeszcze nie zdecydowaliśmy się jak go zrobić. Mamy kilka pomysłów - zobaczymy.

A właśnie - miałem zapytać - jak robiliście strop - czy według projektu?
Pozdrawiam
Piotr



mariucha - 31-10-2005 19:19


Co do tarasu - jeszcze nie zdecydowaliśmy się jak go zrobić. Mamy kilka pomysłów - zobaczymy.

A właśnie - miałem zapytać - jak robiliście strop - czy według projektu?
Pozdrawiam
Piotr
U nas TERRIVA na całości.
Skoro chcesz zamknąć budynek w tym roku to pewnie masz wyceny drzwi, okien - czy możesz się podzielić kwotami.

Może coś powiesz na temat Waszych pomysłów na tarasy, u nas jeszcze ten temat otwarty.

My na górze część klatki schodowej włączamy do pokoju, natomiast by nie zaciemnić klatki prawdopodobnie na części ściany zrobimy luksfery.

Pozdrawiam



Piotruś - 03-11-2005 13:13


U nas TERRIVA na całości.
Skoro chcesz zamknąć budynek w tym roku to pewnie masz wyceny drzwi, okien - czy możesz się podzielić kwotami.

Może coś powiesz na temat Waszych pomysłów na tarasy, u nas jeszcze ten temat otwarty.

My na górze część klatki schodowej włączamy do pokoju, natomiast by nie zaciemnić klatki prawdopodobnie na części ściany zrobimy luksfery.

Pozdrawiam
No właśnie mamy kilka różnych wycen i na razie nie wiemy co wybrać.
Generalnie - okna, wyjścia balkonowe i tarasowe włącznie z roletami to circa about 13-20 tys.
Tutaj nasze domy się różnią bardziej niż w kwestiach konstrukcyjnych, bo pojawiają się inne pomieszczenia i mamy zmienione wielkości okien- m.in. w kuchni, gdzie chcemy mieć blat na wysokości 90 cm.
Rozważamy pomiędzy ofertami 2 lokalnych dostawców okien PCV oraz Fakro, Pol-Skone. Urzędowski odpadł ze względu na cenę.
Tematu tarasu w ogóle nie ruszaliśmy. Zastanowimy się nad tym w zimie.
Przeprojektowanie góry to niezły pomysł, aczkolwiek też na razie nie wiemy co z tym zrobić.
Zaprojektowaliśmy sobie tylko obie łazienki - na stronie Koła jest fajny programik. Na przykład na dole powiększamy łazienkę od jedną z wnęk na szafy (łazienka będzie w kształcie litery L) i w tym wydłużonym ramieniu będzie umieszczony pisuar. Kurde... trochę faceta w łazience musi być, no nie? :)

Pozdrawiam



edyta kozłowska - 03-11-2005 19:20
Czesc Mariucha.
Planujesz wkrótce zakryć dach, tak??? Ja co prawda nie buduję domu takleigo jak ty(budujemy Adriane z Archipelagu), ale jestem chyba na podobnym etapie. Więc może podpowiesz, jaką dachówkę wybrałeś i mniej więcej ile kosztowała. Nasz dach ma ok. 280 m2 i za dachówkę koramica ceramiczną naturalna czerwień płacimy 1,55 zł. za sztukę ale z dodatkami wyszło okolo 15.000 zł. czy możemy znaleźć coś tańszego??? Co wy na to?
Pozdrawiam Edyta



mariucha - 03-11-2005 21:05

Czesc Mariucha.
Planujesz wkrótce zakryć dach, tak??? Ja co prawda nie buduję domu takleigo jak ty(budujemy Adriane z Archipelagu), ale jestem chyba na podobnym etapie. Więc może podpowiesz, jaką dachówkę wybrałeś i mniej więcej ile kosztowała. Nasz dach ma ok. 280 m2 i za dachówkę koramica ceramiczną naturalna czerwień płacimy 1,55 zł. za sztukę ale z dodatkami wyszło okolo 15.000 zł. czy możemy znaleźć coś tańszego??? Co wy na to?
Pozdrawiam Edyta
Edytko, ja już mam dach przykryty, Piotruś niedługo bedzie krył z tego co pamietam to będzie to IBF.
U mnie jest Creaton Cera Pfanne, czyli droższa dachówka. Rozważałem Robena, Koramica I Creatona. Do tej ostatniej przekonał mnie wygląd ( jeździłem po budowach i ogladałem dachy), trwałość i to, że w sierpniu staniała ( dotyczy to również innych producentów).
Na mój dach 252 m2 wydaliśmy jakieś 14500 brutto ( wczesniej miałem wycenę na 13700, ale okazalo się że ujęli za mało gąsiorów, zabrakło taśmy kalenicowej, zapinek do ciętej dachówki).Za Robena, Koramika byłoby o jakieś 2000 - 3000 PLN mniej ( też miałem wyceny).
A tak wogóle projekt Adriana jest autorstwa tej samej osoby co Virgo.

Pozdrawiam



Strona 2 z 19 • Znaleziono 2151 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Copyright (c) 2009 http://kleo | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.