ďťż

Virgo.

Virgo.





piotr_k4 - 23-11-2008 23:28

Już nikt tu nie wchodzi i nic nie pisze, co oznacza, że koniec prac na ten rok i Virgowicze zapadają w sen zimowy. O nas wciąż walczą elektrycy z instalacją. Obiecują zakończyć do końca miesiąca. W tym roku to już ostatnia praca zlecona komuś. Jeszcze będzie ocieplane poddasze wełną, ale to już we własnym zakresie i w miarę posiadanego czasu. Raczej brak czasu, kazdą chwilę trzeba wykorzystać. U nas plan napięty bo chcemy wejść do końca roku. Na tą chwilę poddasze jest kończone ostatnie szlifowanie gładzi na łączeniach regipsów ( oprócz strychu nad garażem kończymy montaż solara) a we czwartek wchodzi ekipa zrobić gładzie na ścianakach murowanych i będzie można malować, łazienka na górze będzie robiona po nowym roku ( płytki, meble, kabina,wanna, umywalka i muszla czeka w garażu). Natomiast na parterze płytki położone w holu i kuchni teraz na ścianie między holem a salonem od strony kuchni kuzynki żony w przyszłym tygodniu robią tynk artystyczny, gładzie zrobione niewilkie poprawki i można malować,łazienka jutro kończymy stelaże do projektu łazienki i będzie można kłaść płytki od początku grudnia. w salonie w tym tygodniu chcemy uporać się z kominkiem chodzi o obudowę po tym malowanie i klejenie desek. NA początku grudnia hurtem stolarz będzie montował drzwi wejściowe, szafę pod zabudowę w przedsionku, schody i drzwi wewnętrzne. Co do spraw drażniących pierwsza to kanaliza i przecisk pod drogą ale już załatwione a druga to gaz co prawda miał być w listopadzie więc to parę dni jeszcze ale jakoś w to nie wierzę i będę ich od poniedziałku nękać. Co do hydrauliki pozostało powiesić trzy grzejniki na piętrze i jeden na parterze ( w tym są dwa łazienkowe więc po płytkach ), narazie ogrzewanie jest z kominka z płaszczem wodnym, i kończymy instalować solara narazie w sobotę zamontowana została rama w którą zamontujemy rury i dokończenie instalacji pod dachem. Więc trochę się dzieje.





T&W - 24-11-2008 20:44
Wspomniałeś coś o solarach. Ja też zamierzam je instalować w układzie z kominkiem z płaszczem wodnym i piecem gazowym kondensacyjnym z zamkniętą komorą spalania. Jakie solary stosujesz? Szklane czy próżniowe? A przy okazji, może ktoś ma wiedzę jaki piec powinno się zastosować przy układzie z kominkiem z płaszczem wodnym. Moi znajomi fachowcy twierdzą, że przy takim układzie powinien być piec dwufunkcyjny. Z kolei wyczytałem gdzieś na forum, że powinien być jednofunkcyjny. Sprzeczność informacji = brak informacji. Help!!!



piotr_k4 - 24-11-2008 23:24

Wspomniałeś coś o solarach. Ja też zamierzam je instalować w układzie z kominkiem z płaszczem wodnym i piecem gazowym kondensacyjnym z zamkniętą komorą spalania. Jakie solary stosujesz? Szklane czy próżniowe? A przy okazji, może ktoś ma wiedzę jaki piec powinno się zastosować przy układzie z kominkiem z płaszczem wodnym. Moi znajomi fachowcy twierdzą, że przy takim układzie powinien być piec dwufunkcyjny. Z kolei wyczytałem gdzieś na forum, że powinien być jednofunkcyjny. Sprzeczność informacji = brak informacji. Help!!! Jeżeli chodzi o moją instalację to ja mam kominek z płaszczem wodnym firmy lechma 19 KW, kocioł jednofunkcyjny firmy Vaillant ( nie wiem czy otwarta czy zamknięta komora spalania sprawdzę dokładnie symbol na piecu) i zestaw solarny firmy Galmet - zestaw promocyjny Luxury Tube z kolektorami próżniowymi w sumie 30 rurowy, w zestawie jest zasobnik 300L na ciepłą wodę która będzię podgrzewana przez solar lub kocioł gazowy.



Pacia - 25-11-2008 14:51
u nas też praca wre:)
wcale nie "śpimy"... kończą u nas tynkowć sufit w salonie i kotłownie:)...
dzisiaj przywieźliśmy parapety wewnętrzne.. narazie wyporzyczyliśmy osuszacz, zeby troche te tynki wyschły, (mamy tradycyjne, ręcznie nakładane)...
w przyszłym tygodniu zamioerzamy się zabrać za ocieplenie poddasza, i tu prosze o Waszą pomoc, jaką wełne dajecie i jakiej grubości, bedę wdzieczna za każdą informację:)..
mąż w sobote zrobił już stelaż pod zabudowe w kuchni,... także jak widać cały czas coś, cały czas w ruchu:)

pozdrawiam wszystkich wytrwałych:)





T&W - 25-11-2008 21:54
Ja kupiłem wełnę Toprock Rockwool, bo wg danych ma najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła - 0,035 [W/mK], grubości 180 mm (bo takie mam krokwie) i dodatkowo na zakładkę w konstrukcję stelaży regipsów płyty Superrock Rockwool, grubości 50 mm (aby zakryć spody krokwi). Razem 23 cm. Fachowa lektura mówi o grubości 20-25 cm, więc powinno wystarczyć. A i chyba istotna wiadomość - wełnę kupiłem na www.Mega1000.pl. Internetowy sklep z przyzwoitymi cenami i dostawą gratis przy zamówieniu na cały dach - godna polecenia.



T&W - 25-11-2008 22:03
Do Piotr_k4

dzięki za odpowiedź, choć nadal pozostaje kwestia pieca - jedno czy dwufunkcyjny? Czy w systemie c.o. masz tylko grzejniki, czy również podłogówkę? Jeżeli z podłogówką , to jak to się sprawuje i jakie rozwiązania zastosowano, żeby to funkcjonowało?



piotr_k4 - 25-11-2008 23:51

Do Piotr_k4

dzięki za odpowiedź, choć nadal pozostaje kwestia pieca - jedno czy dwufunkcyjny? Czy w systemie c.o. masz tylko grzejniki, czy również podłogówkę? Jeżeli z podłogówką , to jak to się sprawuje i jakie rozwiązania zastosowano, żeby to funkcjonowało?
Mam grzejniki i podłogówkę narazie nie mogę zbyt duzo powiedzieć bo po odpaleniu kominka przez tydzień grzanie było grzejnikami i podłogówką ale na zewnątrz wtedy było ciepło więc i w domu było szybko ciepło, po tygodniu wyłączyłem podłogówkę bo rozpoczęliśmy kłaść płytki tam gdzie jest podłogówka a z tego co mówi mój fachowiec powinno się odczekać conajmniej dwa tygodnie po położeniu płytek żeby znowu włączyć podłogówkę. Więcej będę mógł powiedzieć w styczniu, lutym. Co do instalacji to jest dosyć rozbudowana jak znajdę chwilę czasu to zrobię zdjęcie(wymiennik ciepła, trzy pompy,rozdzielacze i wiele innych zaworów)



piotr_k4 - 26-11-2008 00:06

Ja kupiłem wełnę Toprock Rockwool, bo wg danych ma najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła - 0,035 [W/mK], grubości 180 mm (bo takie mam krokwie) i dodatkowo na zakładkę w konstrukcję stelaży regipsów płyty Superrock Rockwool, grubości 50 mm (aby zakryć spody krokwi). Razem 23 cm. Fachowa lektura mówi o grubości 20-25 cm, więc powinno wystarczyć. A i chyba istotna wiadomość - wełnę kupiłem na www.Mega1000.pl. Internetowy sklep z przyzwoitymi cenami i dostawą gratis przy zamówieniu na cały dach - godna polecenia. Ja też kupowałem Toprock Rockwool z tym że 150mm i Superrock 50mm w sierpniu w firmie Budohurt( wystawia na allegro). Na mój dach wyszło 210mkw Toprocka i 180mkw Superrocka.



Anio - 26-11-2008 09:43
Witam , to mój pierwszy raz na forum, cieszę się ze mogę dołączyć do Waszego grona, 4 sierpnia zaczeliśmy budowę Virgo I w tej chwili trwają prace tynkardskie w środku, mam nadzieję do naszych wspólnych dyskusji.

Pozdrawiam Wszystkich :D



T&W - 26-11-2008 21:50

Ja kupiłem wełnę Toprock Rockwool, bo wg danych ma najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła - 0,035 [W/mK], grubości 180 mm (bo takie mam krokwie) i dodatkowo na zakładkę w konstrukcję stelaży regipsów płyty Superrock Rockwool, grubości 50 mm (aby zakryć spody krokwi). Razem 23 cm. Fachowa lektura mówi o grubości 20-25 cm, więc powinno wystarczyć. A i chyba istotna wiadomość - wełnę kupiłem na www.Mega1000.pl. Internetowy sklep z przyzwoitymi cenami i dostawą gratis przy zamówieniu na cały dach - godna polecenia. Ja też kupowałem Toprock Rockwool z tym że 150mm i Superrock 50mm w sierpniu w firmie Budohurt( wystawia na allegro). Na mój dach wyszło 210mkw Toprocka i 180mkw Superrocka. To mnie pocieszyłeś trochę tą informacją, bo ja jeszcze nie położyłem całej wełny, a kupiłem 250 m2 Toprocka i 180 m2 Superrocka i bałem się, że to będzie mało, bo powierzchnia dachu od zewnątrz ok. 270 m2, to wewnątrz liczyłem na 250 m2. Ale co innego mnie dziwi. Jak to się stało, że jednej wełny ci wyszło więcej a drugiej mniej? Teoretycznie to taka sama powierzchnia ocieplania.



czaguz - 27-11-2008 07:52
Mam male pytanie. Jak zrobiliscie laczenie plyty k/g ze scianka kolankowa na poddaszu. Czy nie peka u was wlasnie w punkcie?. Poniewaz wiezba mocno pracuje. Napiszcie bo wlasnie jesten na tym etapie.



adam45ar - 27-11-2008 12:12
Ja właśnie ocieplam poddasze. U mnie cała ścianka kolankowa będzie zabudowana płytami g-k na profilach. Moim zdaniem to jest najlepsza metoda zabudowy ścianki kolankowej. Dodatkowo między ściankę kolankową a płytę g-k wkładam 5cm wełny by docieplić wieniec żelbetowy który stanowi potężny mostek termiczny. (pomijając fakt że od strony zewnętrznej jest on również ocieplony)



piotr_k4 - 27-11-2008 23:20

Ja kupiłem wełnę Toprock Rockwool, bo wg danych ma najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła - 0,035 [W/mK], grubości 180 mm (bo takie mam krokwie) i dodatkowo na zakładkę w konstrukcję stelaży regipsów płyty Superrock Rockwool, grubości 50 mm (aby zakryć spody krokwi). Razem 23 cm. Fachowa lektura mówi o grubości 20-25 cm, więc powinno wystarczyć. A i chyba istotna wiadomość - wełnę kupiłem na www.Mega1000.pl. Internetowy sklep z przyzwoitymi cenami i dostawą gratis przy zamówieniu na cały dach - godna polecenia. Ja też kupowałem Toprock Rockwool z tym że 150mm i Superrock 50mm w sierpniu w firmie Budohurt( wystawia na allegro). Na mój dach wyszło 210mkw Toprocka i 180mkw Superrocka. To mnie pocieszyłeś trochę tą informacją, bo ja jeszcze nie położyłem całej wełny, a kupiłem 250 m2 Toprocka i 180 m2 Superrocka i bałem się, że to będzie mało, bo powierzchnia dachu od zewnątrz ok. 270 m2, to wewnątrz liczyłem na 250 m2. Ale co innego mnie dziwi. Jak to się stało, że jednej wełny ci wyszło więcej a drugiej mniej? Teoretycznie to taka sama powierzchnia ocieplania. Dlatego starczy ponieważ musisz więcej metrów odliczyć, dach wystaje poza mur około jednego metra a po obwodzie dachu jest około 70m (to stwierdzam po długości rynien) dodatkowo kilkanaście metrów odejdzie przez powierzchnię krokiew bo wełnę wkładasz między krokwie u mnie są trochę grubsze niż w projekcie bo mają 8,5 cm a nie 6,7 jak w projekcie. Wełną 15cm obłożyłem cały dach po szczyty, oraz sufit który zrobiłem na poddaszu na wysokość około 2,6m, cała reszta skosów i sufit na poddaszu dodatkowo między pierwszym stelażem obłożona jest 5-tką.



piotr_k4 - 27-11-2008 23:27

Mam male pytanie. Jak zrobiliscie laczenie plyty k/g ze scianka kolankowa na poddaszu. Czy nie peka u was wlasnie w punkcie?. Poniewaz wiezba mocno pracuje. Napiszcie bo wlasnie jesten na tym etapie. Ja przykleiłem regips do ścianki kolankowej i tak omijam murłatę a drugi regips schodzi po stelarzu czy to dobre rozwiązanie czas pokaże. U mnie więżba stała ponad rok pod dachówką i bardzo przeschła mam nadzieję że największą pracę dachu mam za sobą ale wiadomo czas pokaże. Ja budowałem ścianę z suporeksu na 36 cm dlatego wieniec od zewnętrznej strony jest osłonięt 12cm suporeksu oraz 6cm styropianu.



adam45ar - 28-11-2008 00:45
Prawie wszystkie materiały jak płyty g-k, profile, itd. kupowałem w sklepie www.netgips.pl. Ceny i ofertę sprawdźcie sami.



edit-blondi - 02-12-2008 11:48

Mam male pytanie. Jak zrobiliscie laczenie plyty k/g ze scianka kolankowa na poddaszu. Czy nie peka u was wlasnie w punkcie?. Poniewaz wiezba mocno pracuje. Napiszcie bo wlasnie jesten na tym etapie. zaczerpnięte z wątku "ocieplam poddasz - krótkie pytania"

... szczelinę wypełniam Vario lub UniFlott ... na to taśma obojętnie jaka... i naroznik AL. Przy kątach pow. 90* np. skos- dolny lub górny glif okna daję taśmę siatkową szeroką na 10cm i zawijam na krawędź... na to elastyczny narożnik PCV do kątów różnych niż 90*.

...obróbka przy murłacie lub ściance kolankowej-murowej:
- jeśli płyta wchodzi poza ściankę kolankową i wypełnia się szczelinę na ściance to taśmę daję na ściance i dosuwam do płyty (nie zawijam na płytę!) i wtedy jest to krawędź z kontrolowanym pęknięciem.. w tym narożu daję akryl... pęknięcie wypadnie pod warstwą akrylu.
- jeśli płyta dochodzi do ściany kolankowej (to dotyczy również innych przeszkód lub narożników z murem) i wypełniam szczelinę pomiędzy płytą a murem to taśmę daję na płytę ale też dosuwam do krawędzi i postępuję j.w.
- jeśli trzeba wypełnić i ścianę i płytę to daję siatkę na obie powierzchnie na styk i akryl...

...siatkę wywiniętą na ścianę i przyszpachlowaną potrafi wyrwać ze ściany lub płyty... czasem takie poddasze potrafi nieźle pracować... więc nalezy stosować połączenia ślizgowe i strefy kontrolowanych pęknięć... no i przede wszystkim stabilny ruszt!
_________________



medwa - 10-12-2008 09:54
Witam !
My własnie w pażdzierniku rozpoczeliśmy budowę VIRGO II ( na razie fundamenty , mury zaczynamy na wisnę).Chciałam się poradzić, czy zestaw materiałów na dach (drewno), który jest w projekcie nie zawiera błędów, (bo właśnie przymierzamy się do zamawiania dewna).
Z góry dziękuję za podpowiedź.



T&W - 11-12-2008 19:03
Jak w każdym projekcie braki się znajdą. Nie wiem, czy już są one usunięte, ale w projekcie z lata ubiegłego roku w zestawieniu więźby nie było jętek, które potrzebne są do wykonania stropów na poddaszu. Nie było też deski podrynnowej, ani desek koszowych. Poza tym, w zależności od fachowców zbędne mogą być słupy nad garażem, miecze, wiązar, który można wykonać z krokwi (wówczas trzeba zamówić dłuższe murłaty M9). Można również zamontować krótsze płatwie przy lukarnach, żeby nie przechodziły przez pokoje aż do słupów, jak na zdjęciu.
[img]http://images47.fotosik.pl/39/090934bb32ee9936m.jpg[/img]



sylwia_999 - 14-12-2008 14:13
witam
znów mam pytanie co do cen, tym razem dachówki. Pytanie kieruję do tych , którzy pokryli dachówką Virgo II z pojedynczym garażem. Jeżeli ktoś odpowie to proszę podać od razu rodzaj dachówki. z góry dziękuję i pozdrawiam Sylwia



thirdreccecoy - 14-12-2008 21:28
Witam wszystkich Virgowiczów! Zaczynamy budowę na wiosnę 2009 (takie są plany). W kwestii budowy jestem zielony ale mam nadzieję, że przy Waszej pomocy uniknę ewentualnych błędów... Biorę się w chwili obecnej za lekturę dotychczasowych wpisów i odezwę się wkrótce. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam!



Paolo & Ola - 19-12-2008 21:47
Witam!
My skończyliśmy prace w listopadzie na stanie surowym otwartym, teraz czekamy do wiosny i powoli dogrywamy kolejne etapy robót. Mam prośbę do wszytkich, którzy tego roku wykańczali swoje Virgo. Czy pamiętacie ile kosztowała was robocizna (PLN/m2) za tynki cementowo-wapienne, wylewki, czy instalację elektryczną (za punkt).
Właśnie chcę przystąpić do rozmów w sprawie cen na w/w prace i bardzo pomocne będą mi wasze informacje.
Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam Paweł

http://foto2.m.onet.pl/_m/178e053908...5a,10,19,0.jpg



sylwia_999 - 24-12-2008 01:15
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim odwiedzającym forum przede wszystkim zdrówka, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz zadowolenia ze swojego domku
:)
Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,
te całkiem błahe i te ważne,
te dostojne i te ciut niepoważne,
niech się spełnią.
Marzeń o które warto walczyć,
wartości którymi warto się dzielić,
przyjaciół z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się żyć.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i Szczęśliwego Nowego Roku.

pozdrawiam Sylwia



Anio - 26-12-2008 21:15
witam wszystkich,
zależy w jakim rejonie budujesz my budujemy na Podkarpaciu, tynki wyniosły nas 11 zł /m wylewki też w tej cenie instalacje 150 za punkt,
obecnie mamy wszystkie instalacje zrobione okna wstawione, brakuje drzwi wejściowych, generalnie też już na tym koniec czekamy do wiosny na by zacząć parkiety płytki itp
:D



Anio - 26-12-2008 21:17
zapomniałam dodać że 150 za punkt tj wod kan , a instalacja elektryczna od całości wyniosła nas 1200 zł z tym że my budujemy Virgo I



czaguz - 04-01-2009 14:58
Chcialem sie dopytac tych ktorzy mieszkaja i do Tych ktorzy maja wentylacje grawitacyjna w Virgo II. Jak sie sprawuje czy nie macie problemow z nawiewem np. z okapu zimnego powietrza z zewnatrz?



mariucha - 10-01-2009 20:03

Chcialem sie dopytac tych ktorzy mieszkaja i do Tych ktorzy maja wentylacje grawitacyjna w Virgo II. Jak sie sprawuje czy nie macie problemow z nawiewem np. z okapu zimnego powietrza z zewnatrz? Witaj, ja mam również wentylację grawitacyjną, jak wieje na dworze to jest podobnie jak u Ciebie - z tym ze nie mamy jeszcze załozonej kratki,ale pewnie dużo sie nie zmieni :wink:
Pozdrawiam



mleyk - 19-01-2009 23:18

Napisz za kilka lat jakie masz koszty ekspl. to wtedy tak naprawdę będziemy mogli porównać rzeczywite koszty ogrzewnia tych dwóch sytemów! Witajcie po dłuższej chwili. Cieszę się, że większość, która zaczęła w 2006/2007 już mieszka. My też mieszkamy (już prawie rok).

Co do ogrzewania, to zdecydowaliśmy się na gaz ziemny + kominek z płaszczem wodnym i wentylację z rekuperatorem.

Koszty ogrzewania gazem Virgo II opisałem w innym wątku:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic...017584#3017584

Pozdrawiam!



edit-blondi - 21-01-2009 10:37
widzę, że grono virgowców stale rosnie. Nam sie udało i juz od września mieszkamy w naszym Virgo :lol:
Roboty jeszcze sporo, ale pomalutku krok po kroczku idziemy do przodu i jest coraz ładniej. Chociaż powiem wam, że jak juz sie zamieszka to i chęci do pracy mniej. Wolimy z mężem usiąść przy kominku i cieszyc oko naszymi dokonaniami.
:wink:



Paolo & Ola - 21-01-2009 15:39


Co do ogrzewania, to zdecydowaliśmy się na gaz ziemny + kominek z płaszczem wodnym i wentylację z rekuperatorem.

Koszty ogrzewania gazem Virgo II opisałem w innym wątku:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic...017584#3017584

Pozdrawiam!
Witaj Mleyk,
myślę dokładnie o takim rozwiązaniu jak twoje tzn. piec kond. + kominek z płaszczem wodnym. Z wentylacji z rekuperatorem zrezygnowałem. Czy możesz udostępnić mi więcej informacji na temat zastosowanych przez ciebie rozwiązań?

Pozdrawiam



mleyk - 21-01-2009 20:18

myślę dokładnie o takim rozwiązaniu jak twoje tzn. piec kond. + kominek z płaszczem wodnym. Z wentylacji z rekuperatorem zrezygnowałem. Czy możesz udostępnić mi więcej informacji na temat zastosowanych przez ciebie rozwiązań? Mam kominek Makrotermu NEO 19kw, piec jednofuncyjny Vaillanta Eco Tec plus 18 KW z regulatorem pogodowym VRC630, sprzęgło hydrauliczne, dwa niezależnie sterowane obiegi grzewcze (podłogówka z mieszaczem oraz kaloryfery - obieg bezpośredni) + zasobnik na c.w.u Vaillanta 120L. Wszystko jest pod zasilaniem awaryjnym (UPS). Kominek pomimo, że ma taką możliwość wykorzystywany jest wyłącznie do C.o. (c.w.u. nie w ogóle podłączone - to znacznie uprościło i tak już skomplikowaną jak na domek instalację hydrauliczną).

Następujące wnioski po rocznej eksploatacji:
- Jeżeli zależy ci na kosztach ogrzewania i chcesz dużo grzać kominkiem z PW to do tego co powyżej trzeba dokupić jeszcze bufor (duży dodatkowy zasobnik na c.o.) aby wykorzystać nadmiar mocy kominka w cieplejsze dni (u mnie ma to miejsce gdy temp. na zewnątrz są dodatnie)
- Jeżeli dobrze ociepliłes dom, to wybierz piec gazowy z palnikiem modulowanym o jak najmniejszej warotści mocy minimalnej (po polsku - taki który jest w stanie grzać ciągle z małą mocą). Zachowując oczywiście zapas mocy nominalnej (ale nie za duży - ja mam 18 KW a do grzania przy -20 wystarczy 12 KW (mam zredukowaną moc c.o. na piecu) - do szybiego załadowania zasobnika potrzeba jendnak maksymalną moc (na szczęście te dwie wartości ustawia się niezależnie),
- Podłogówka na dole w Virgo II (nawet w salonie pod deską Barlinecką sprawdza się świetnie). Tylko w gabinecie mam kaloryfer płytowy (może kiedyś będzie tam sypialnia). Przypilnuj wykonawcę aby zagęścił obiegi grzewcze przy oknach (w wykuszu w jadalni i w salonie),
- Przy takiej konfiguracji jak ja mam, sprzęgło jest niezbędne (widziałem u sąsiada, że teraz można kupic piece Vaillanta ze sprzęgłem wbudowanym - tzw. lodówki to mają).
- Nie oszczędzaj na sterowaniu podłogówką za pomocą ogranicznika wody na powrocie - ja się cieszę, że nie dałem się na to namówić.
- Zasobnik 120L jest za mały nawet dla małej rodziny :( 150 to absolutne minimum.
- Wentylacja z rekuperatorem jest ok - jest oszczędna (niestety moja nie jest całkiem cicha, ale to zupełnie inny temat). Nawet przy mrozie -20 powietrze nawiewane do domu miało ponad +18 oC! Dobrze się to też sprawuje z komnkiem (pod warunkiem, że kominek jest szczelny i że do spalania pobiera powietrze z zewnątrz).
- Przy kładzeniu instalacji elektrycznych pociągnij następujące kable w relacji kotłownia - kominek: zasilające do kominka z kotłowni (aby jednym UPSem podtrzymywać i piec i kominek) - 3 x 1.5 + dwa kable 3 x 1.5 do zasilania pomp c.o. i c.w.u. + jeden na zapas 3 x 1.5.
- W kotłowni warto zrobić gdzieś miejsce na UPS'a (przy instalacji kominka z PW zasilanie awaryjne jest konieczne aby nie zagotować płaszcza)

Daj znać co jeszcze konkretnego cię interesuje.

Marcin



Paolo & Ola - 22-01-2009 22:50
Witaj Mleyk,
ja posiadam już piec Cerasmart 22kW f. Junkers, jednak myślałem o połaczeniu go z kominkiem o mocy około 9-10kW, aby w miarę możliwości uniknąć jego przegrzewania w cieplejsze dni. Ponieważ mój piec posiada już tzw. warstwowy zasobnik c.w.u. tak jak ty planuję połaczyć go tylko z inst. c.o. za pomocą wymiennika płytowego (w jaki sposób ty to wykonałeś?).
Twoja uwaga odnośnie dodatkowego bufora dla kominka jest jak najbardziej słuszna i godna rozpatrzenia.
Jeśli chodzi o system rozprowadzenia ciepła to na parterze wszędzie planuję podłogówkę (oczywiście z wyjątkiem garażu) jednak w wiatrołapie zamontuję również dodatkowy grzejnik płytowy. Na poddaszu jeszcze nie jestem zdecydowany, ale nie mam również nic przeciw podłogówce jeśli jak mówisz dobrze spisuje się z podłogą drewnianą. W garażu planuję zamontować większe grzejniki, aby w razie przegrzewania układu z kominkiem mieć rezerwę w zapotrzebowaniu mocy (może zamontuję sterownik z dodatkowym stykiem bezpotencjałowym podwyższającym temp. zadaną w garażu w przypadku zbyt wysokiej temp. w obiegu kominka).
Na jakich parametrach temp. wody pracuje twoja instalacja podłogówki i jakie są twoje odczucia przy codziennym użytkowaniu (czy płytki nie są za ciepłe?).
Nie zrozumiałem twojej uwagi odnośnie reg. temp. wody na powrocie - "Nie oszczędzaj na sterowaniu podłogówką za pomocą ogranicznika wody na powrocie - ja się cieszę, że nie dałem się na to namówić." Jak mógłbyś wyjaśnić o co chodzi?

pozdrawiam
Paweł



mleyk - 25-01-2009 14:52

Ponieważ mój piec posiada już tzw. warstwowy zasobnik c.w.u. tak jak ty planuję połaczyć go tylko z inst. c.o. za pomocą wymiennika płytowego (w jaki sposób ty to wykonałeś?). Makroterm ma wymiennik wbudowany. Obieg zamknięty ogrzewnaia podłącza się bezpośrednio do kominka, a obieg otwarty oddzielnie jest wyprowadzony z kominka do naczynia wzbiorczego. Niestety najmniejszy kominek z tej serii ma 19kW.

Jeśli chodzi o system rozprowadzenia ciepła to na parterze wszędzie planuję podłogówkę (oczywiście z wyjątkiem garażu) jednak w wiatrołapie zamontuję również dodatkowy grzejnik płytowy. Ja mam w wiatrołapie tylko podłogówkę i wydaje mi się, że dodatkowy grzejnik nie jest potrzebny.

Na poddaszu jeszcze nie jestem zdecydowany, ale nie mam również nic przeciw podłogówce jeśli jak mówisz dobrze spisuje się z podłogą drewnianą. Podłogówka podobno nie jest polecana do sypialni. Poszukaj w Internecie wszystkich za i przeciw. Ja mam podłogówkę u góry tylko w łazience.

W garażu planuję zamontować większe grzejniki, aby w razie przegrzewania układu z kominkiem mieć rezerwę w zapotrzebowaniu mocy (może zamontuję sterownik z dodatkowym stykiem bezpotencjałowym podwyższającym temp. zadaną w garażu w przypadku zbyt wysokiej temp. w obiegu kominka). Mam grzejniki w garażu, i zdarzyło mi się je wykorzystywać do chłodzenia kominka, ale nie mam automatyki. To może być dobry pomysł.

Na jakich parametrach temp. wody pracuje twoja instalacja podłogówki i jakie są twoje odczucia przy codziennym użytkowaniu (czy płytki nie są za ciepłe?). Przy krzywej grzewczej 0.35 podłogówka na zasilaniu ma 29oC przy 1oC na zewnątrz (przy zadanej 20oC w pomieszczeniu). Dopiero przy temperaturach rzędu -10oC - -20oC płytki są wyraźnie ciepłe, ale nie za ciepłe.

Nie zrozumiałem twojej uwagi odnośnie reg. temp. wody na powrocie - "Nie oszczędzaj na sterowaniu podłogówką za pomocą ogranicznika wody na powrocie - ja się cieszę, że nie dałem się na to namówić." Jak mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? Chodziło mi o unikanie rozwiązań z jedną pompą, która zasila i podłogówkę i grzejniki a podłogówka jest regulowana za pomocą tzw. RTLa. Najlepsze możliwości regulacji instalacji c.o. istnieją gdy podłogówka nie jest łączona z kaloryferami. Podłogówka ma różną bezwładność i pojemność cieplną. Rozwiązanie z oddzielnymi pompami obiegowymi dla podłogówki, dla grzejników i z zaworem mieszającym dla podłogówki jest droższe, ale zapewnia większe możliwości regulacji.



michalp - 26-01-2009 20:34
Witajcie,

Tynki + gips - 20 zł,
wylewski miksokret - 13 zł
instalacja - 50 zł z materiałem.

Michał



Paolo & Ola - 28-01-2009 11:32
dzięki michał za te informację, rozumiem że podane przez ciebie ceny tynków i wylewek obejmują również materiał?

Mleyk dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Paweł



marcia200 - 28-01-2009 21:43
Witam!!!mam pytanko bo zaczynam budowe Virgo II z podwojnym garazem i bede budowac z suporeksu mam pytanko ile bloczkow zuzyliscie na sciany 24 a ile na 36??moze ktos mi pomoze??



Mario555 - 08-02-2009 20:16
Witam,
Bardzo proszę o informację dot. wentylacji kuchni i podłączenia do okapu. Wg. projektu są dwie rury spiro wychodzące ze spiżarni. Jak macie rozwiązaną wentylację kuchni i wentylację do okapu, który planuję na przeciwnej ścianie.

Dzięki.
Pozdrawiam



michalp - 10-02-2009 06:16
Sprawdzę ci to dokładnie, ale z tego, co pamiętam (mogę się mylić), to zamówiłem nieco ponad 1000 szt. 36 i ok. 420 szt. 24. Przy czym - 36-ek trochę mi zostało - kilkadziesiąt sztuk, ponieważ praktyka pokazała, że np. tam, gdzie projektant założył, że trzeba będzie ciąć bloczek w połowie wysokości (bo potrzeba nie 24 cm, a na przykład 10 cm), to myśmy zrobili wyższy wieniec. A to oznacza, że cała jedna warstwa bloczków została na budowie. Albo nad garażem - wylaliśmy więcej betonu zamiast bawić się w bloczki.

Potrzebne będą ci jeszcze bloczki o grubości 6 cm, ale tego już niewiele - 1 czy 2 palety.

Widzę, że chcesz budować ścianę jednowarstwową - poczytaj sobie o tym, na przykład na stronach Ytonga są dobre materiały. Hasła typu - połączenia ścian nośnych wew z zew z wkładką styropianową, zbrojenie systemowe pod oknami, itp - nie powinny być ci obce.

Własnie będę to robił. Ja nie wiem, jak jest z wentylacją okapu, ale teoretycznie okapu się do wentylacji kuchni nie powinno podłączać. Wentylacja mechaniczna zabija grawitacyjną, więc może trzeci kanał?

Ja u siebie robię tak, jak w projekcie - czyli kuchnia i spiżarnia.

Michał



McNull - 11-02-2009 12:27
Mam pytanie do osób, które budowały Virgo II z pustaka MAX-a. Ile Wam poszło sztuk pustaków (Max 220 (29cm) - ściany zewnętrzne, U-220 (25cm) - ściany nośne wewnętrzne, cegła K-3 (12cm) - ścianki działowe). Będę bardzo wdzięczny za informację.

P.S.
Na wiosnę zaczynamy budowę.



T&W - 12-02-2009 22:24
do Mario555

Ja też będę miał okap na tej samej ścianie. Dlatego zakupiłem dodatkowo jeden grzybek wentylacyjny na dach i zamierzam połączyć go rurą spiro lub plastykową od zewnątrz budynku, bo ściany wykonane z betonu komórkowego 24 cm będę ocieplał styropianem 14 cm, więc zamaskuję wentylację.



T&W - 12-02-2009 22:38

Witam!!!mam pytanko bo zaczynam budowe Virgo II z podwojnym garazem i bede budowac z suporeksu mam pytanko ile bloczkow zuzyliscie na sciany 24 a ile na 36??moze ktos mi pomoze?? Ja ściany nośne budowałem z betonu komórkowego 24 cm, bo i tak będę ocieplał styropianem. Kupiłem 1250 szt. o wymiarach dł/szer/wys 59/24/25 cm i wystarczyło na wszystkie ściany nośne, w tym część wyższa poddasza podniesiona o jeden pustak, a na części niższej wyrównane odpowiednio cegłą, bo beton komórkowy nie nadaje się pod murłatę. Poza tym zachowane są wszystkie wymiary.



Mario555 - 14-02-2009 19:28
do T&W
wentylacja do okapu
Czyli rozumiem, że zrobiłeś dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce w miejscu planowanego okapu i połączysz rurą spiro (tak jak w projekcie w spiżarni). Trzeba będzie dodatkowo w stropie zostawić otwór?[/quote]



Mario555 - 14-02-2009 19:34
Witam,
Mam pytanie jak rozwiązaliście sprawę rolet? Planuję rolety zintegrowane. Proszę o informację co trzeba zmienić na etapie budowania ścian (nadproża, drzwi balkonowe łukowe).



McNull - 15-02-2009 14:03
Witam!
Mam prośbę do osób, które zrobiły betonowe schody w Virgo II.
Proszę o zdjęcia z realizacji.



pavciok - 15-02-2009 21:19
Do Mleyk.

Napisałeś: "- Wentylacja z rekuperatorem jest ok - jest oszczędna (niestety moja nie jest całkiem cicha, ale to zupełnie inny temat). Nawet przy mrozie -20 powietrze nawiewane do domu miało ponad +18 oC! Dobrze się to też sprawuje z komnkiem (pod warunkiem, że kominek jest szczelny i że do spalania pobiera powietrze z zewnątrz). "

Czy możesz coś więcej napisać o rekuperatorze?
Jakiej firmy masz?
Ile płaciłeś?
Jakich rur użyłeś?
Gdzie wlot a gdzie wylot powietrza zrobiłeś?
Z kominkiem to rozumiem, że zrobiłeś nadmuch ciepłego powietrza z kominka tymi samymi rurami co rekuperator???
Jakiej mocy są wentylatory?
Ile na dobę tego używasz?
Na ile to głośne jest? Dokucza bardzo?
Trochę dużo pytań ale ja się na rekuperator już zdecydowałem ale nie wiem jeszcze dokładnie jak to zrobić najlepiej.
Napewno to jest jedna z dobrych inwestycji.



T&W - 16-02-2009 10:09

do T&W
wentylacja do okapu
Czyli rozumiem, że zrobiłeś dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce w miejscu planowanego okapu i połączysz rurą spiro (tak jak w projekcie w spiżarni). Trzeba będzie dodatkowo w stropie zostawić otwór?
[/quote]

Dokładnie - dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce. Co do otworu w stropie, to jest parę rozwiązań. Można go zrobić w trakcie zalewania stropu, tuż przy ścianie lub go wyciąć w odpowiednim miejscu po zalaniu stropu. Można też zrobić otwór w ścianie zewnętrznej pod stropem i wyprowadzić rurę spiro na zewnątrz do góry przy ścianie i pod dachem do grzybka. Pierwszy sposób ma jedną wadę - rura będzie szła w pokoju przy ścianie i jeżeli nie będziesz dobudowywał dodatkowych ścianek pod skosami ( ja tego nie robię, bo podniosłem ściankę kolankową o 30 cm i dało mi dużo większy pokój), to rurę trzeba będzie zabudować, co zabierze około 12 cm pokoju. Drugi też ni jest bez wad, gdyż w miejscu rury będzie znacznie cieńsze ocieplenie ze styropianu.



mleyk - 16-02-2009 20:39
Witaj,


Czy możesz coś więcej napisać o rekuperatorze?
Jakiej firmy masz?
Stork

Ile płaciłeś? Za dużo - było to 2 lata temu, więc nie ma sensu tego porównywać.

Jakich rur użyłeś? Mam dziwną mieszankę sztywnych, flexów i kanałów w posadzkach (te ostatnie są najgłośniejsze). Gdybym robił jeszcze raz, wszystko było by na sztywnych.

Gdzie wlot a gdzie wylot powietrza zrobiłeś? Czerpnia - tylna ściana garażu (ale mam też przejście do GWC, gdyby kiedyś pojawił się taki pomysł). Wylot (wyrzutnia) kanał fi 200 doklejony do komina spalinowego od pieca. Rekuperator jest zainstalowany nad garażem w suszarni, na ścianie wspólnej z łazienką.

Z kominkiem to rozumiem, że zrobiłeś nadmuch ciepłego powietrza z kominka tymi samymi rurami co rekuperator??? Mam kominek z płaszczem wodnym. Dodatkowo czerpię zimne powietrze z zewnątrz (nie połączone jest to w żaden sposób z instalacją wentylacji) pod posadzką i jest to szczelnie podłączone do zasilania w powietrze paleniska kominka.

Jakiej mocy są wentylatory? Nie wiem. Całość ciągnie około 30W na biegu nocnym i jakieś 50W na dziennym.

Ile na dobę tego używasz? 24h

Na ile to głośne jest? Dokucza bardzo? Dokucza w dwóch pomieszczeniach (kanały w posadzce). Nie bardzo, ale wyraźnie to słychać - szczególnie w nocy. Z 3 instalacji które widziałem moja jest najgłośniejsza - czyli da się to zrobić lepiej... :(

Po instalacji kominka i wentylacji mechanicznej warto zastanowić sie nad sposobem dostarczania wilgoci do pomieszczeń. Warto rozważyć zakup dodatkowego nawilżacza do wentylacji albo przynajmniej jakiegoś dobrego nawilżacza wolnostojącego. Przy -4 na zewnątrz wilgotność w pomieszczeniach spada do 32% - 35%.



mleyk - 16-02-2009 20:47

Dokładnie - dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce. Co do otworu w stropie, to jest parę rozwiązań. Można go zrobić w trakcie zalewania stropu, tuż przy ścianie lub go wyciąć w odpowiednim miejscu po zalaniu stropu. Można też zrobić otwór w ścianie zewnętrznej pod stropem i wyprowadzić rurę spiro na zewnątrz do góry przy ścianie i pod dachem do grzybka. Pierwszy sposób ma jedną wadę - rura będzie szła w pokoju przy ścianie i jeżeli nie będziesz dobudowywał dodatkowych ścianek pod skosami ( ja tego nie robię, bo podniosłem ściankę kolankową o 30 cm i dało mi dużo większy pokój), to rurę trzeba będzie zabudować, co zabierze około 12 cm pokoju. Drugi też ni jest bez wad, gdyż w miejscu rury będzie znacznie cieńsze ocieplenie ze styropianu. U siebie zastosowałem pierwsze rozwiązanie: zainstalowałem dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce (taki jak do wywietrzników kanalizacji) - fi 110 czy 120, otwór w stropie wywierciłem otwornicą przy samej ścianie, rurę przy ścianie zabuowałem na równo kartongipsem (skracając w ten sposób pokój o jakieś 15 cm).

Zastanówcie się czy w ogóle to potrzebujecie - o ile planujecie wentylację mechaniczną lepiej tego nie robić, a okap używać jako pochłaniacz - powietrze jest wtedy tylko filtrowane i nie jest wyrzucane na zewnątrz. W domu nie robi się podciśnienie gdy włączony jest okap, nie ma kłopotów z ociepleniem stropu w okolicach rury. W dodatku w sumie jesteście pewnie z 1tys pln do przodu (sama dachówka potrafi kosztować z 500 PLN).



McNull - 18-02-2009 21:52
1. Mam pytanie do osób, które budowały Virgo II z pustaka MAX-a. Ile Wam poszło sztuk pustaków (Max 220 (29cm) - ściany zewnętrzne, U-220 (25cm) - ściany nośne wewnętrzne, cegła K-3 (12cm) - ścianki działowe). Będę bardzo wdzięczny za informację.

2. Mam prośbę do osób, które robiły betonowe schody w Virgo II.
Proszę o zdjęcia z realizacji.



Pacia - 18-02-2009 23:17
witam wszystkich nowych i starych virgowiczów, którzy czytają forum...:)
mam prośbę do tych którzy juz mieszkaja, wklejcie jakies fotki jak wam sie mieszka?:)
pozdrawiam wszystkich



Monia_B - 19-02-2009 21:25
witam wszystkich
my juz mieszkamy sobie na legalu czyli odbior za nami . juz w grudniu mielismy to za soba. zdjecie mam jakies z komorki ale jak cos pstrykne to wkleje a tym czasem budujacy tez cos wklejajcie.
http://img262.imageshack.us/img262/8...0755ef4.th.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/790...2223tk9.th.jpg

sory ze takie male ale sa z telefonu.
o to moze inne
http://img22.imageshack.us/img22/792...3667du2.th.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/640/dsc03673fk9.th.jpg
a tak w ogóle to jeszcze mnostwo roboty przed nami. urzadzanie sie dopiero zaczyna i wymaga mega przyplywow gotowki
ale mieszka sie wspaniale i nie przeszkadza nam to ze nie mamy jeszcze wszystkich mebli ze schoduy docelowe jeszcze przed nami i kominek tez i jeszcze duzo innych

pozdrawiam i zycze duzo cierpliwosci i zadowolenia z powstajacych nowych gniazdek
monia



michalp - 20-02-2009 09:20
A ja mam pytanie nt. rynien nad wykuszem? Jak to zrobiliście?

Michał



T&W - 22-02-2009 19:42

A ja mam pytanie nt. rynien nad wykuszem? Jak to zrobiliście?

Michał
My zrobiliśmy pełne orynnowanie nad wykuszem, bo nie podobało nam się to boczne wykończenie z blachy. Musieliśmy zamówić kolanka o odpowiednim kącie, aby połączyć rynny ze sobą. Zdjęcie umieściłem na poprzedniej stronie. Efekt świetny



michalp - 22-02-2009 22:49
No ale będziecie dawać rynnę w tym miejscu? Bo na zdjęciu widzę szam sztucer - czyli robicie rzygacz :P czy coś innego?

Bo mi rynna jakoś nie pasuje.

Michał



T&W - 23-02-2009 23:08
Będzie rynna, a właściwie już jest, zamocowana pomiędzy dwoma oknami wykusza. Rzygacz byłby kłopotliwy, ponieważ wypłukiwałby ziemię.



McNull - 26-02-2009 11:59
1. Mam pytanie do osób, które budowały Virgo II z pustaka MAX-a. Ile Wam poszło sztuk pustaków (Max 220 (29cm) - ściany zewnętrzne, U-220 (25cm) - ściany nośne wewnętrzne, cegła K-3 (12cm) - ścianki działowe).

Będę bardzo wdzięczny za informację.



McNull - 26-02-2009 12:01
Mam pytanie do osób, które robiły betonowe schody w Virgo II.

Proszę o zdjęcia z realizacji (mcnull22@poczta.onet.pl).



michalp - 06-03-2009 20:35
Witajcie,

Gdzie dawaliście kaloryfery na parterze? Pytam głównie o salon, jadalnię i wejście za wiatrołapem.

Michał



marcia200 - 12-03-2009 19:38
mam pytanko czy ktoś budował Virgo II w wielkopolsce???



michalp - 12-03-2009 20:41
Słuchajcie virgowicze,

Czy orynnowanie (chodzi mi o spusty) robiliście tak, jak w projekcie czy coś zmienialiście?

Michał



roki78 - 18-03-2009 18:59
Witam,

wybralismy z zona projekt VigroII .Trwalo to dosyc dlugo ale jestesmy juz zdecydowani.
Czy moze ktos mieszka badz buduje ww.domek na podkarpaciu.

pozdr.



mleyk - 21-03-2009 19:56

Gdzie dawaliście kaloryfery na parterze? Pytam głównie o salon, jadalnię i wejście za wiatrołapem. Kaloryfery na parterze mamy: w gabinecie, w łazience koło gabinetu (rurkowy do suszenia ręczników), w salonie pod oknem 180 x 180 (zakręcony bo podłogówka przez deskę sobie świetnie radzi), w kotłowni (zakręcony bo jest za ciepło), w garażu i w pomieszczeniu za garażem (ustawione na * zawór termostatyczny utrzymuje 6oC). W wiatrołapie, kuchni, jadalni mamy tylko podłogówkę.



mleyk - 21-03-2009 20:03

Czy orynnowanie (chodzi mi o spusty) robiliście tak, jak w projekcie czy coś zmienialiście? My na Virgo II z podwójnym garażem mamy rury spustowe tylko z boków budynku - tak sobie wymyślili nasi dekarze: dwie rury spustowe na ścianie garażu (na początku i końcu), 3 na przeciwnej ścianie domu - tej z wykuszem (jedna na wykuszu i po jednej na ścianie kuchni i salonu). Jest jeszcze jedna rura spustowa na ścianie gabinetu (za garażem - blisko krawędzi tarasu). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie nie jest najlepsze - cała woda z połaci frontowej (tej nad bramą garażową) musi popłynąć za róg domu aby wlecieć do rury spustowej. Przy obfitych deszczach robi się fontanna.



marcia200 - 23-03-2009 23:20
kto z państwa pamięta ksztował dach tzn.więzba dachowa i odeskowanie proszę chociaż o pzybliżoną kwotę??pozdrwiam



T&W - 07-04-2009 22:16

kto z państwa pamięta ksztował dach tzn.więzba dachowa i odeskowanie proszę chociaż o pzybliżoną kwotę??pozdrwiam To bardzo zależy od regionu Polski. Ja buduję się w Świnoujściu. Za samą więźbę dałem 15 tys. zł. W jej skład wchodziły również łaty i kontrłaty. Odeskowania nie robiłem, bo kryłem membraną wysokoparoprzepuszczalną i dachówką.



T&W - 22-04-2009 18:30
Widzę, że już tu prawie nikt nie wchodzi. Zapracowani? No ale może ktoś sobie przypomni o tym forum jeszcze.
Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już centralne ogrzewanie w domu. Czy stosowaliście regulatory temperaturowe we wszystkich pomieszczeniach, tak by indywidualnie ustawiać odpowiednią temperaturę? Jak to się sprawdza? Jak podniosło koszt wykonania c.o.? Jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu? Dziękuję z góry za każdą konstruktywną informację. :-?



mleyk - 23-04-2009 09:53

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już centralne ogrzewanie w domu. Czy stosowaliście regulatory temperaturowe we wszystkich pomieszczeniach, tak by indywidualnie ustawiać odpowiednią temperaturę? Jak to się sprawdza? Jak podniosło koszt wykonania c.o.? Jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu? Dziękuję z góry za każdą konstruktywną informację. :-? Koszty ogrzewania przede wszystkim zależą od zapotrzebowania na ciepło danego domu. Czyli od tego jaką temperaturę się utrzrymuje w domu i jak jest on szczelny i ocieplony. Jakość okien, izolacji ścian, balkonów (!!), izolacji dachu, podłogi na gruncie, fundamentu, sposób wentylacji - wszystko to decyduje o końcowym efekcie.
Ja u siebie na wszystkich kaloryferach zainstalowałem głowice termostatyczne - koszt około 1200 PLN na dom - to pozwala na dosyć precyzjną regulację temperatury w jkażdym pomieszczeniu a co za tym idzie oszczędności na ogrzewaniu tych pomieszczeń, które nie musza być dogrzewane do 21oC.



Monia_B - 20-06-2009 16:44
witam wszystkich o ile ktos tu jeszcze zaglada

u nas nowoscia sa schody jestem z nich bardzo zadowolona

a oto one
http://img259.imageshack.us/img259/7...6090842.th.jpg

http://img259.imageshack.us/img259/1...9161801.th.jpg

pozdrawiam wszystkich



mycholinda - 23-06-2009 09:44
witam, :D
mamy zamiar budowac domek VIRGO ale ten nowy w formie dworku( podobny jest do virgo II lecz z oknami na pietrze) buduje ktos taki lub juz wybudowal? chcialabym bardzo zobaczyc efekt :wink:



farbik - 23-06-2009 11:10
witam

nie ma czegoś takiego jak nowe virgo w formie dworku, oryginalne virgo jest tylko jedno, z domusa. :-)

pozdrawiam



mycholinda - 24-06-2009 13:37
pewnie ze jest:) na linku ponizej widac domek

http://projekty.otodom.pl/dk_virgo.htm



sylwia_999 - 25-06-2009 19:18
dawno tu nie zaglądałam a tu prosze nawet zdjęcia sie pojawiły :) co do schodków to bardzo mi sie podoba ze mało miejsca zajęły (albo to mi sie tylko tak wydawało ze beda tyleeeeee zajmowały) interesuje mnie jeszcze ile kosztowały i jak sie je uzytkuje wygodne??? pozdrawiam :)



Angela36 - 10-07-2009 20:03
Witam!Jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie czy moglibyście mi wysłać zdjęcia jak urzadziliscie w srodku virgo 2 :D ?Bede wdzieczna!
OCZYWISCIE TERAZ BEDE ZAGLADALA CZESCIEJ NA FORUM:)
Pozdrawiam Wszystkich :P



Angela36 - 10-07-2009 20:03
Witam!Jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie czy moglibyście mi wysłać zdjęcia jak urzadziliscie w srodku virgo 2 :D ?Bede wdzieczna!
OCZYWISCIE TERAZ BEDE ZAGLADALA CZESCIEJ NA FORUM:)
Pozdrawiam Wszystkich :P



Angela36 - 10-07-2009 20:04
Witam!Jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie czy moglibyście mi wysłać zdjęcia jak urzadziliscie w srodku virgo 2 :D ?Bede wdzieczna!
OCZYWISCIE TERAZ BEDE ZAGLADALA CZESCIEJ NA FORUM:)
Pozdrawiam Wszystkich :P



michalp - 15-07-2009 17:32
Witajcie,

Czy możecie podrzucić zdjęcia waszych kominików? Jestem właśnie przed obudową swojego i zastanawiam się, jak rozwiązaliście to w waszych VIRGO.

Michał



Idziu5 - 20-07-2009 21:46
jak wkleić zdjęcie?? :cry:



k_monia - 31-08-2009 19:56
Witam
Jestem na etapie wyboru projektu domu- trudna sprawa :wink:
Spodobał mi się projekt Virgo ale po przeczytaniu postów z forum już sama nie jestem pewna. Czy mógłby mi ktoś przesłać fotki zrealizowanego projektu?
Najbardziej ciekawią mnie wnetrza- zwłaszcza kuchnia :wink:
Pozdrawiam i dziękuję z góry
k_monia@o2.pl



Iwona82 - 02-09-2009 21:13
witajcie!!nie wiem czy jeszcze ktoś mnie tu pamięta.Dawno nie zaglądałam,urodziłam w tym czasie synka.Rodzinka powiększona więc pora przyspieszyć wykańczanie domku.
Pewnie większość ze "starych"forumowiczów dawno mieszka w swoim gniazdku,my z braku funduszy przystanęłiśmy ale znowu ruszamy :D
W tym miesiącu zaczynamy ogradzać działke.Mamy kupione płoty panelowe na boki,z przodu stoją już słupki i dojdzie płot kuty :D
Wewnątrz chcemy ruszyć jesienią z ogrzewaniem,na pewno kominek z płaszczem wodnym.Zastanawiamy się nad wkładem,co proponujecie?zwykły standart kwadrat czy może wypukły lub pryzma?
Stara gwardia odzywajcie się i wklejajcie fotki :) :) :)



*MAGDA - 11-09-2009 13:03
UWAGA![/b]Mam do sprzedania kompletny projekt Virgo z pracowni Dobre Domy. Projekt Virgo podstawowy (schody zwykłe, nie kręcone) lustrzane odbicie z pojedynczym garażem. Projekt zakupiony oczywiście w pracowni, zawiera 4 egzemplarze projektu, egzemplarz materiałów pomocniczych oraz dodatkowo kosztorys.
Zakupiłam projekt jakiś czas temu, ale niestety ze względu na zmianę miejsca pod dom, musiałam z bólem serca kupić inny, bardziej dostosowany do nowych warunków .Ale nie jest taki jak Virgo...:(

Cena projektu oczywiście korzystniejsza niż w pracowni, do negocjacji.
Moje namiary 665 511 156. Sprawa pilna!

Pozdrawiam wszystkich budujących swoje wymarzone domki :) Magda



nata83 - 27-09-2009 11:34
Witam!
Część z Was polecała poprowadzenie rur dopowietrzających np do spiżarki. Mam pytanie: na jakiej głębokości powinny one być umieszczone w ziemi by spełniały swoją rolę?
Tzn żeby w zimie leciało z nich ciepłe a w lecie zimne powietrze?
Interesuje mnie minimalna głębokość.
Pozdrawiam
Martyna :D



nata83 - 06-10-2009 20:47
:( widze, że wątek się urwał....szkoda bo my właśnie zaczynamy budowę Virgo II z poj. garażem. Za nami już fundamenty, teraz kładą bloczki a pod koniec tygodnia ruszają mury. Plan na ten rok to parter i strop. Mam taką nadzieję, że ktoś jeszcze odwiedza ten wątek tylko może się ukrywa tak jak ja do tej pory:)
Pozdrawiam
Martyna



farbik - 06-10-2009 21:20
hej

napisz gdzie budujecie

ja tez na to forum zawitałem chyba ze 3 lata temu, ale droga do własnego domu nie jest prosta, działke kupilem 2 lata temu, taką zeby virgo II z podw. garazem nie zajęlo całej działlki, kupiłem wtedy tez projekt, rok temu miałem zacząć ale podłączenie mediów mi sie przeciągneło, dopiero w te wakaje udało się sfinalizować, czekam jeszcze na prąd własny ale poki co mam od sąsiada. Mam adaptacje projektu, z drobnymi zmianami (wyrównanie podlogi w lazience na poddaszu i sciana kolanowa 65cm, 4 okna dachowe nad schodami). Czekam już tylko na pozwolenie i tez mam nadzieje przed mrozami zrobić fundament, a po nowym roku ostro do przodu (drugie dziecko w drodze więc potrzeba przestrzeni :-))

piszcie jak Wam idzie, ja tu zaglądam raz po raz. My budujemy w Bydgoszczy. pozdrawiam



michalp - 20-10-2009 14:06
A możesz napisać pare słow konkretnie o tych zmianach? Ścianka kolankowa 65 cm? Nie mam przed sobą projektu, ale robiąc tak, jak projektant wymyślił - wychodzi ok. 90 cm już po zabudowie.

I gdzie chcesz dać cztery okna nad schodami, na klatce tam, gdzie obecnie są dwa? Przecież cztery - nie ma opcji - nie zmieszczą się.

Michał



nata83 - 24-10-2009 13:29
My budujemy pod Częstochową.:) Parter już prawie skończony, jeszcze wykusz i działówki. Potem strop i zimujemy.
pozdrawiam



Anio - 29-10-2009 21:21
mam pytanie , czy kominek z płaszczem to będzie jedyne źródło ciepła u Ciebie?

też jakiś czas temu miałam faze na ten typ kominka , ale mam dwa piece gazowy kondensacyjny i węglowy defro, i stwierdziłam, że kominek z płaszczem wodny przeniesie moje palenisko z kotłowni do salonu i zrezygnowałam i nie żałuję.

Pozdrawiam



marcia200 - 02-11-2009 08:23
witam!!!dawno mnie też tu nie było!!!U nas mury prawie stoją tzn dół i strop zalany teraz czekamy tylko na fachowców aż zrobią poddasze,my ścianę kolankową będziemy podnosić o dwa ytogi i szychtę cegły bo tak dużo osób zrobiło i są zadowoleni jeśli ktoś chce zobacztć fotki to zapraszam na super stronkę www.extradom.pl warto się zalogować bo tam są różne fotki virgo i można również wiele się dowiedzieć



michalp - 02-11-2009 08:26
Będziesz podnosić ściankę kolankową o dwa ytongi, czyli o 40 cm. Czyli chcesz, aby już po zabudowie ścianka kolankowa miała 1.30? Ja u siebie nie podnosiłem i jestem bardzo zadowolony, a problem wystapi z oknami - zmieścisz te, jakie są w projekcie, czyli o długości 1.60?

michał



marcia200 - 03-11-2009 08:08
tak ściankę podniesiemy o 40 cm bo murarz nam powiedzial ,że tam jako tako ściany kolankowej nie ma więc troszkę nas to przeaziły te skosy i że za wiele nic się nie ustawi a ty masz wg projektu???Poza tym ludzie również twierdząm że warto troszkę podnieść a co do okien to zmienimy je z 160 na 140 podobno wystarczą/..masz jakieś fotki??



michalp - 05-11-2009 06:29
Murarz się myli... albo spojrzał tylko na obniżoną część budynku. Z tego, co pamiętam - tam, gdzie jest suszarnia i łazienka (a także w holu, ale to wynika z wykuszu pod nim) - faktycznie nie ma ścianki kolankowej jako takiej. Natomiast w sypialniach oczywiście, że jest - zdaje się, że ma ona ok. 50-60 cm, ale dokładnie już nie pamiętam. Jest to na rzutach. Oczywiście to, że ścianka jest w takiej wysokości sprawia, że następnie będzie obudowana i u mnie po takiej obudowie wyszło - już nie pamiętam, ale dzisiaj sprawdzę - ok. 70 cm albo 90 cm od ziemi do skosu.

To znaczy, uściślając - tam, gdzie nie ma ścianki kolankowej można było zrobić obudowę z kg bliżej krańca stropu, czyli ścianka byłaby niższa. To już jednak sprawa proporcji i wygody (za niska też nie może być, bo przecież nikt nie będzie na kolanach chodził do szafek) - mniejsze pomieszczenie, wyższa ścianka i odwotnie, większe pomieszczenie, niższa ścianka.

Tam, gdzie był mur jako ścianka kolankowa, na to poszła od razu płyta i tutaj wyszło (bo przecież skosy są docielone, więc odstają) własnie albo 70 albo 90 - sprawdzę, dam znać.

Zdjęcia mogę dać, ale za pare dni.

A więc myśmy nie podwyższali ścianki, pokoje wyszły na prawdę duże. Oczywiście - gdyby skosy były wyższe, może i byłoby wygodniejsze np. wstawanie z łóżka, o ile ono znajduje się bezpośrednio pod najniższym skosem. Tu się muszę zgodzić. Ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. W żadnym wypadku nic złego się nie dzieje.

Poważniejsza sprawa to kwestia okien - wiem, że wiele osób dało 140. Nie widziałem, więc nie wiem, jak ze światłem. U nas jest 160 i - po pierwsze - pasują do proporcji dachu, po drugie - na poddaszu jest bardzo jasno.

Michał



marcia200 - 08-11-2009 12:16
Co do ścianki kolankowej to jeszcze przedyskutujemy z murarzem czy się nie pomylił bo połapać się w projekcie to trzeba chyba skończyć budowlankę hihi a co do okien to czytałam dużo ,że sporo osóc wstawiło okna dachowe mniejsze na 140 i jest podobno ok ,my chyba jeszcze dwa zlikwidujemy ,chodzi mi o suszarnię myślę,iż jedno tam wystarczy i w pokoju tym największym zrobimy garderobę więc tam arczej okno nie będzie mi potrzebne ale to wszystko wjdzie w trakcie, jak będziesz miał chwilkę to wrzuć fotki



michalp - 08-11-2009 13:38
Moim zdaniem, w suszarni potrzebne są dwa okna - jedno i to 140 będzie za małe, czyli będzie po prostu ciemno. Forki zrobię, ale za tydzień dopiero, bo wtedy tam będę.

Michał



marcia200 - 08-11-2009 20:53
ok to czekam na fotki, my z meżem jesteśmy teraz na etapie szukania cieśli i wstępnie jużmamy 30 zl za metr robocizna nie wiem jak u was to wyglada ale nam wydaje się że cena ok i powolutku rozglądamy się za dachwóka jak ladnie wygląda dachówka może jakies foteczki ??



michalp - 08-11-2009 21:37
Myśmy blachę kładli, ale cenowo wyszłoby chyba na to samo z dachówką (blachy przy takim dachu idzie dużo więcej). Płaciliśmy 15 za metr dachu i 15 z metra bieżacego za obróbki.

M.



kasikdomsik - 10-11-2009 15:57
Witajcie

Jestem tutaj poraz pierwszy, ale od dawna interesuje mnie projekt VIRGO II Z PODWÓJNYM GARAŻEM

Mamy wybór albo sprzedać działkę i rozglądać się za mieszkaniem albo wybudować dom i właśnie VIRGO II

Dlatego mam pytanie czy ktoś jakoś niedawno wybudował ww dom albo ma kosztorys ponieważ nie wiem jaka będzie mniej więcej różnica cenowa pomiedzy domem a mieszkaniem..

Dodam, że mieszkam na pomorzu

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam



michalp - 10-11-2009 20:20
Wiesz, kosztorys to rzecz względna - poczytaj pierwsze wpisy na tym forum. Dom można postawić taniej i drożej (i nie chodzi o wykończenie). Napisz, ile planujesz środków włożyć w budowę, a my napiszemy, czy to ma sens. I do jakiego etapu chcesz wybudować na środki, które podasz.

Michał



kasikdomsik - 11-11-2009 12:41
To w takim razie miałabym gdzieś około 500-600 tys.

Ale myślę, że ta kwota pozwoli na na częściowe wyposażenie domu...

I raczej nie chciałabym wybudować z tańszych materiałów, żeby mi po kilku latach coś odleciało

Wydaje mi się, że lepiej przy samej budowie więcej wydać, żeby potem nie dokładać do chwilę

Jak myślisz?

Pozdrawiam
Kasia



michalp - 11-11-2009 17:48
Uważam, że za takie pieniądze jesteś w stanie wybudować ten dom nawet z wyposażeniem. Nie mam przed sobą swojego kosztorysu (który zresztą zmienił się w trakcie prac, bo a to to, a to tamto...), ale szacuję, że stan surowy zamknięty to ok. 400 tys. złotych.

Michał



michalp - 16-11-2009 13:23
Obiecane zdjęcia ilustrujące ściankę kolankową u mnie.

Poniżej łazienka i podwyższona obudowa ścianki przy oknach (ale tylko obudowa) zgodnie z sugestiami glazurników:
http://www.ochrona-men.pl/downloads/laz.jpg

A tutaj pokój największy na poddaszu, widać grzejnik o wys. 50 cm, przyłacza ok. 15 cm nad podłogą:

http://www.ochrona-men.pl/downloads/pok.jpg

***

Sorry za jakość zdjęć, ale to tylko komórka.

Michał



marcia200 - 17-11-2009 11:01
Michał dziękuję bardzo za zdjęcia ,faktycznie ścianka kolankowa jest nie wiem już sama o co chodziło murarzowi ,ale będziemy z nim rozmawiać ,troszkę mnie przeraża zdjęcie tego największego pokoju bo jak widać to nie jest on wcale taki duży ale może to złudzenie,byłabym wdzieczna jakbyś porobił inne zdjęcia ,innych pomieszczeń ale i tych na dole przesłał na maila marcia200@orange.pl,pozdrwiam



michalp - 17-11-2009 11:21
OK, podeślę, ale po podłodzie 30 m2 to mało???

To jest zdjęcie z połowy tego pokoju i nie oddaje na pewno jego wielkości. Dla mnie to bardzo duży pokój - zwłaszcza po tej stronie, której nie widać, bo tam jest zdecydowanie mniej skosów.

Michał



sylwia_999 - 18-11-2009 09:25
apropo zdjęcia tego pokoju.... tak sie zastanawiam który to jest czy jest przerobiony z pralni? bo u nas właśnie ten jest największy
Pozdrawiam



michalp - 18-11-2009 09:52
NIe, to nie pralnia (która u nas została pralnią :), tylko pokój 2/2 - sypialnia. Ale faktycznie - to zdjęcie z komórki w ogóle nie oddaje wielkości tego pokoju. Zresztą - można złapać jakieś proporcję - łóżko na długość ma 2 metry, dalej widać przejście, stoi krzesło i jeszcze - czego nie widać - toaletka. Z kolei w szerokości - to jakieś 5-6 m ten pokój ma. Miałem gdzieś zdjęcia zrobione normalnym aparatem, ale nie mogę odszukać - jak będę następnym razem, to zrobię i wrzucę.

Co do ścianki kolankowej, to wygląda ona tak:
http://www.ochrona-men.pl/downloads/dom/p1.jpg
To właśnie jest ten pokój ze zdjęcia. A więc są to dwa pustaki x 24 cm + zdaje się 20 cm wieńca.

Z kolei tutaj to pokój 2/3 i widać trzpienie ścianki kolankowej:
http://www.ochrona-men.pl/downloads/dom/p2.jpg

Popatrz na projekt, na rysunek K2. Widać tam trzpienie (t1 i t2) - na przykład przy pokoju 2/3. Poziom podłogi: +2.94. Z kolei z opisu do projektu wynika, że wieniec w2 spina trzpienie ścianki kolankowej, a jego dolny poziom to +3.37 i ma wysokość 24 cm. A więc (3.37 + 0.24 - 2.94): ścianka kolankowa wynosi 67 cm. I taka właśnie jest w projekcie. Oczywiście w pokoju będzie ona wyższa po obudowie, mniej więcej o 20 cm.

Michał



sylwia_999 - 18-11-2009 15:00
jej no rzeczywiście.... gorzej ze mną - ustawiłam sobie w głowie jak u nas ma wygladać ten pokój i mi nie pasowało a do tego mamy odbicie lustrzane :oops: Pozdrawiam Szczęśliwców już mieszkających :D



marcia200 - 24-11-2009 12:04
witam!!!mam pytanko czy ma ktoś z was dach pokryty dachowka koramic miedziano-brazowy angoba bo chcialabym zobaczyc jak virgo wyglada??



Archi100 - 29-11-2009 18:23

My budujemy pod Częstochową.:) Parter już prawie skończony, jeszcze wykusz i działówki. Potem strop i zimujemy.
pozdrawiam
Witaj, a możesz dać do siebie jakieś namiary? JA też jestem z Częstochowy, mój mail to artn4@wp.pl



sylwia_999 - 26-12-2009 14:42
Serdeczności, rodzinnej atmosfery w swoim cudownym domku -dla juz mieszkających w Virgo, natomiast dla tych budujących i kończących budować następnych świąt Bożego Narodzenia już we własnym gniazdku tego sobie i Wam Zyczę :)
Sylwia



farbik - 02-01-2010 22:56
Witam wszystkich

...w koooońcuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!

... zaczynam budowę :-)

trafiłem na to forum jakieś 2,5 roku temu kiedy kupiłem projekt, zdaje się że wszyscy Ci którzy się wtedy budowali już mieszkaj, serdecznie im gratuluję. Czekałem ponad dwa lata od dnia zakupu działki, wszystko sie wydawało wtedy proste i byłem pewien ze w ciągu roku rozpoczniemy budowę, potem ceny skoczyły o 50% i więcej, potem strach przed kryzysem, a teraz ceny materiałów niższe o 30-40% niz 2 lata temu a i dobrą dostępną ekipę łatwiej znaleźć.

Uwierzycie że w Bydgoszczy, 4km od centrum, na założenie prądu czeka się równo 2 lata? niby mamy 2010 rok ale energia elektryczna to wcziąż towar luksusowy w naszym mieście i nie można tak po prostu podłaczyć nowego odbiorcy.

Ale nie będę narzekał, po 2 latach użerania się z Energetyką, wodociągami, i Urzędem miasta który miał problem z warunkami zabudowy w końcu dostałem w listopadzie pozwolenie na budowę a parę dni temu zgłosiłem rozpoczęcie prac, no i start. Będę budował w Bydgoszczy jeśli ktoś buduje w Bydzi lub okolicach proszę odezwijcie się chętnie wymienię się informacjami.

Mam sporo pytań do Virgowiczów już wybudowanych ale to później. Jeśli ktoś zaczyna, zastanawia się, to mam dobry szczgółowy i aktulany kosztorys budowy Virgo II z podw. garażem (szczeg na priv).

... tymczasem pozdrawiam i zapraszam do pisania



T&W - 16-01-2010 20:07

Uważam, że za takie pieniądze jesteś w stanie wybudować ten dom nawet z wyposażeniem. Nie mam przed sobą swojego kosztorysu (który zresztą zmienił się w trakcie prac, bo a to to, a to tamto...), ale szacuję, że stan surowy zamknięty to ok. 400 tys. złotych.

Michał
Witam,
też buduję Virgo II z podwójnym garażem w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty to ok. 40% wydatków na dom. Ja obecnie wydałem ponad 560 tys., a do końca pozostały podłogi, łazienki, schody, drzwi wewnętrzne, malowanie wewnątrz, czyli gdzieś ok. 100 tys. Za 400 tys. uważam, że można zrobić więcej niż stan surowy zamknięty, ale do zakończenia z wyposażeniem przekroczy 600 tys. na pewno.



T&W - 16-01-2010 20:12

witam!!!mam pytanko czy ma ktoś z was dach pokryty dachowka koramic miedziano-brazowy angoba bo chcialabym zobaczyc jak virgo wyglada?? Nie mam koramica, ale ma miedziany roben w angobie. Zdjęcie pod tym linkiem:
http://virgotiw.fotosik.pl/albumy/523958.html



roki78 - 16-01-2010 20:32
Witam,
wroce co do kwoty za ile mozna wybudowac Virgo II .
Moim zdaniem jest to rzecz wzgledna.
Zalezy gdzie sie buduje (chodzi mi o wojew.) jak i z jakich materialow.
Moim zdaniem za kwote 400 tys. zl jestem w stanie miec gotowy dom , oczywiscie robiac co tylko potrafie wlasnymi silami.
Fundamenty , ktore skonczylem przed zima 09 kosztowaly mnie 30 tys. ( przy czym nawiozlem 70 aut ziemi).
Pozdrawiam z Rzeszowa.



farbik - 18-01-2010 08:44

Witam,
też buduję Virgo II z podwójnym garażem w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty to ok. 40% wydatków na dom. Ja obecnie wydałem ponad 560 tys., a do końca pozostały podłogi, łazienki, schody, drzwi wewnętrzne, malowanie wewnątrz, czyli gdzieś ok. 100 tys. Za 400 tys. uważam, że można zrobić więcej niż stan surowy zamknięty, ale do zakończenia z wyposażeniem przekroczy 600 tys. na pewno.
T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu?



biedroneczka83 - 18-01-2010 23:15
Witam, na wiosne ruszamy z budową Virgo II z podwójnym garażem z pracowni dobre domy. Interesują mnie wszelkie informacje na temat kosztów budowy (w tym wynagrodzenie murarzy i zakres prac które w danej cenie wykonali) oraz podpowiedzi w zakresie rozwiązań problemów na które można się natknąć w trakcie budowy. Zdjęcia również mile widziane
oto moje dane kontaktowe:
anetawozniakwozniak@tlen.pl



T&W - 19-01-2010 23:30
T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu?[/quote]

Za całość od fundamentów do przykrycia dachu ze schodami zewnętrznymi, tarasem i donicami - 75 tys. w 2008 r. Ma na myśli stan surowy otwarty.



G-UNIT - 22-01-2010 18:58
jak wkleic fotki ?



marcia200 - 17-03-2010 19:19
witam virgowiczow!!cos tu ostatnio cisza czyzby wszyscy czekali na wiosne???u nas ekipa sknczyla robic scianke kolankowa teraz czekamy na ciesle ma zrobic dach na wiosne,dachowka juz kupiona koramic renesansowa universo mieszianko-brazowa angobowana teraz wszystko w rekach fachowcow



farbik - 18-03-2010 22:08
witam

U mnie sezon już zainaugurowany, 2 tyg temu, w między czasie zdążył 2x spaść śnieg ale nie zraziło to moim budowlańców. Weszliśmy na pustą działkę ii po jutrze w weekend zasypujemy fundament. Mam nadzieję że pogoda będzie nam sprzyjać.

Buduję w Bydgoszczy jak ktoś jest z okolić dajcie znać.



farbik - 18-03-2010 22:15

T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu? Za całość od fundamentów do przykrycia dachu ze schodami zewnętrznymi, tarasem i donicami - 75 tys. w 2008 r. Ma na myśli stan surowy otwarty.[/quote]

To ciekawie, ja za taki stan prac płacę w Bydgoszczy (2010r) 35K budowlanka i 24K dach czyli gdzieś około 60K, oczywiście netto ale jak zVATem to jeszcze się zobaczy.

Wiadomo, ja jestem na początkowym etapie teraz ale teraz najbardziej irytujące jest zamawianie materiałów. Mam szczegółowy kosztorys z wykazem wszytskiego a wszystkiego muszę zamawiać ok. 10% więcej, nie wiem czy te kosztorysy z pracowniki są do kitu czy po prostu taki jest odpad. Jakie macie doświadczenia, napiszcie coś..

Jak sprawdzić czy wywrotka która przywozi 12m3 piasku naprawdę przywiozła 12 a nie np. 9, albo czy grucha dostarczyła 9m3 a nie np 7m3????



marcia200 - 19-03-2010 19:10
Farbik u nas ekipa budowlana wzieła 22 tys za mury ,fundamenty tez troszkę kosztowały bo mieliśmy je lane nie murowaliśmy z e-mek, teraz czekamy na cieślę za dachówke płacimy 15600 koramic,a za więźbe dachową 15200, robocizna kolo 20 tys z połozeniem dachówki



marcia200 - 19-03-2010 21:14
T&W ile potrzeba trojnikow do dachu bo w projekcie pisza 3 a w zestawieniu 6



marcia200 - 30-03-2010 11:58
u nas sciana kolnakowa juz stoi dachówka koramic miedziano- brazowa czeka na ciesle ,mamy nadzieje ze za dwa tygodnie juz bedzie a co nowego u innych virgowiczow???



roki78 - 16-04-2010 20:51
witam,

mam pytanie jak rozwiazaliscie odprowadzenie wentylacji z okapu w kuchni.
jakos w projekcie jest ciezko wywnioskowac jak to zrobic.

wlasnie wylali u mnie plyte, jade zgodnie z projektem no dodoalem jedno okn ow garazu i kilka drobnych zmian.

pozdrawiam cale forum



T&W - 26-04-2010 15:48

T&W ile potrzeba trojnikow do dachu bo w projekcie pisza 3 a w zestawieniu 6 Fizycznie na dachu są 3 trójniki. Nie wiem nic o 6 trójnikach. Zresztą, gdzie one miałyby być założone. Przecież są tylko na rozwidleniach kalenic.

Nasze Virgo w realu można zobaczyć pod tymi linkami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b2dd68493.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4fe4a9ad5.html



T&W - 26-04-2010 16:01
Ja ciągnąłem rurę przez strop przy samej ścianie do góry i zakończyłem grzybkiem na dachu. Spowodowało to, że musiałem w sypialni nad kuchnią dodatkowo zabudować ściankę kolankową, żeby nie było widać rury.
Tak to wygląda przed położeniem płyty g-k
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b9113f40a.html



marcia200 - 29-04-2010 10:43
to fakt trójniki są 3 ale w zestawieniu materiałów był błąd bo z projekty wychodziły 3 a w kosztorysie są 6 ale wiem już teraz ,że zawiera spore błędy i nie można sie nim kierować!!



marcia200 - 29-04-2010 10:55
T&W przepiękny domek,slicznie zrobiony co to za kolor elewacji???i jaka dachówka tzn kolor bo my mamy z mężem kupioną miedziano - brązową i ta jest troszkę podobna troszkę podpatrzę sobie hahha,pozdrawiam



marcia200 - 29-04-2010 11:30
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...62b59d5c4.html



marcia200 - 10-05-2010 11:41
mam dylemat musimy z mezem zakupic plytke klinkierowa na komin a dachowke mam koloru miedziano-brazowy i juz sama nie wiem jaki kolor klinkieru bedzi pasowal pomocy



Kwiateekk - 18-05-2010 10:25
Witam
Jestem nowy na forum, zaczynam budowę Virgo II. Mieszkam w woj. lubelskim, proszę o info czy ktoś buduje dom w lubelskim, wiem że Mariucha budował, ale nie ma kontaktu niestety, stary mail jest już nie aktualny. Z góry dziękuje i pozdrawiam.



marcia200 - 20-05-2010 15:18
kwiateekk wejdz na extradom.pl tam sie wiecej dzieje warto!!!



Strona 19 z 19 • Znaleziono 3928 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Copyright (c) 2009 http://kleo | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.