Zmiany dozwolone w projekcie budowlanym
Zmiany dozwolone w projekcie budowlanym
remx - 01-10-2003 17:26
Z wypowiedzi architekta wynika, że Gminie nic do zmiany w (zatwierdzonym projekcie) polegającej na przejściu ze ściany trzywarstwowej na dwuwarstwową
Nie jestem tego pewny, w końcu to spora zmiana. Co o tym sądzicie?
HenoK - 01-10-2003 19:01
Z wypowiedzi architekta wynika, że Gminie nic do zmiany w (zatwierdzonym projekcie) polegającej na przejściu ze ściany trzywarstwowej na dwuwarstwową
Nie jestem tego pewny, w końcu to spora zmiana. Co o tym sądzicie? Architekt ma rację ale tylko pod jednym względem - Gminę to już nie interesuje, bo jej dotychczasowe obowiązki w tym względzie przejęło Starostwo (właściwy Urząd zgodnie z nazewnictwem w prawie budowlanym).
Jest to zmiana konstrukcji budynku i jako taka powinna być właściwemu Urzędowi przedstawiona do zatwierdzenia. O tym czy warto to zrobić i ewentualnie kiedy pisałem w wątku Obowiązkowa kontrola budowy .
remx - 01-10-2003 20:11
Dzięki za odpowiedź. Chyba jednak zrobię to legalnie. Przynajmniej będę miał spokojniejszy sen. Ból polega na tym że architekt chce za taką zmianę 2000zł.
Budowanie w technologii 3 warstwowej nie przekonuje mnie. Na pewno różnica kosztów jest większa niż te 2000zł.
Alanta - 02-10-2003 08:38
Poproś konstruktora, żeby Ci taka zmianę klepnął, powinien wziąc mniej niż architekt...
remx - 02-10-2003 09:48
Czy to się wiąże z zamówieniem projektu konstrukcyjnego (czyli czegoś ponad standardowy pakiet od architekta), czy też konstruktor jakoś mi przerobi projekt, który później złożę z wnioskiem o pozwolenie. Wolę mieć jasną sytuację w momencie składania wniosku o pozwolenie na budowę.
HenoK - 02-10-2003 12:47
Czy to się wiąże z zamówieniem projektu konstrukcyjnego (czyli czegoś ponad standardowy pakiet od architekta), czy też konstruktor jakoś mi przerobi projekt, który później złożę z wnioskiem o pozwolenie. Wolę mieć jasną sytuację w momencie składania wniosku o pozwolenie na budowę. Musisz rozmawiać z osobą, która ma uprawnienia do wprowadzenia zmian w projekcie architektonicznym. Ja np. mam uprawnienia do projektowania konstrukcji i do adaptacji projektów typowych, jednak ostatnie kwestionowano moje prawo do wprowadzania zmian w architekturze (nawet tych, na które zgodę wyraził autor projektu).