ďťż

Woda mi przecieka z komina do pieca

Woda mi przecieka z komina do pieca





mzawadzk - 23-12-2005 19:16
Hi.

Czy ktos mial podobny problem:

Po zamontowaniu pieca (kondensat z zamkniętą komorą), włożeniu podwójnego wkładu do komina i zabudowaniu jego części (malowanie, itd. :evil:) nastąpił okres oczekiwania na podłączenie gazu.
Gdy to nastąpiło serwisant odpalił piec, który pracował 40min. normalnie by nasŧepnie wywalić różnicówkę.

Po analizie (piec rozkręcony i obserwacja) serwisant doszedł do wniosku, że kanałem powietrznym (zewnętrzna rura wkładu kominowego) cofa się woda, która powoduje zwarcie gdzieś przy wentylatorze/palniku.
Są to prawdopodobnie skropliny (sytuacja ma miejsce po ok. 40min. pracy), które zamiast normalnie cofać się wewnętrzną rurą wkładu do odpowiedniego wyprowadzenia przedostają się na zewnątrz i spływają kanałem powietrznym co nie powinno mieć miejsca.

Wezwani kominiarze, którzy zakładali wkład prawdopodobnie będą musieli rozwalić zabudowę, by sprawdzić najbardziej poziomy fragment wkładu.

Czy ktoś wie co się mogło stać? A może przyczyna jest zupełnie inna?
Z góry dzięki za pomoc.





VPS - 23-12-2005 19:33
System spalinowy rura w rurze np 80/125 czy tak ?
Na 99% są to spaliny z rury 80 przedostające się do części powietrznej 125. Prawdopodobnie uszkodzeniu lub podwinieciu uległa uszczelka na kielichach na rurze spalinowej. Bardzo łatwo to sprawdzieć analizatorem spalin, powinien serwisant mieć analizator podczas uruchomienia. Cała operacja trwa ok 5 min i diagnoza spaliny dostają się do części powietrznej i kocioł odczytuje CO2 i niestety blokada. Niestety trzeba wyjąć cały wkład 80 i na nowo tym tym razem dokładnie zmontować.
Ciekaw jestem czy mam racje ?



mzawadzk - 23-12-2005 19:47
Dzieki za szybką odpowiedz.

No skoro woda przedostaje się to spaliny także, o tym nie pomyślałem.
Jednak to nie blokada CO2 powoduje zatrzymanie pieca tylko wyskakuje bezpiecznik różnicowy. Dzieje się tak bo powstaje jakieś zwarcie pod wpływem wody jak mi to wyjaśniał serwisant.

A o podwinięciu uszczelki mówił mi już instalator, że to możliwe. Czy jednak trzeba naprawadę wyciągać cały wkład??



mark1oc - 23-12-2005 20:01
VPS ma racje przypuszczalnie podwinela sie uszczelka i musisz wyjac caly wklad aby jak poprawnie zalozyc





mzawadzk - 05-01-2006 11:38
Problem rozwiązany - przekazuje wiedzę dla potomnych:

Przedostatni element wkładu był założony na uszczelkę silikonową (nie oryginalną gumową), ponoć ze względu na to, jak powiedzieli kominiarze, że nie dało się inaczej przyciąć potrzebnego fragmentu rury - zawsze zostawała jedna strona bez uszczelki. Uszczelka ta, ręcznie wykonana, puszczała po ok. 40minutach.
Jednak po kontakcie z producentem udało im się zorganizować dla mnie odpowiedni element z fabrycznymi uszczelkami.
Na szczęście nie trzeba było niczego rozwalać, tylko wyjąć kawałek wkładu od strony pieca.

Tak przy okazji uważam to za błąd w projekcie tego typu piecy - nie ma zabezpieczenia przed ewentualną nieszczelnością tego typu - woda, która dostałaby się do kanału powietrznego ścieka bezpośrednio na elementy elektroniczne wewnątrz pieca (u mnie byla to akurat wtyczka zasilajaca wentylator gdzie następowało zwarcie).
Ekstremalnie, ktoś jest wstanie spalić komuś piec wlewając wiaderko wody przez komin na dachu (do zewnętrznej części wkładu).
Rozwązaniem byłoby rozwidlone doprowadzenie osobno przewodu spalinowego i powietrznego i/lub odpowiednie awaryjne odprowadzenie ewentualnej wody do syfonu.
Copyright (c) 2009 http://kleo | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.