ďťż

Jak ocieplić poddasze? Folia, wata (cz styropian),płyta G-K?

Jak ocieplić poddasze? Folia, wata (cz styropian),płyta G-K?





h5n1 - 11-06-2007 18:24
Witam
Zastanawiam się nad nad remontem poddasza. Mój problem polega na tym, że latem na strychu panuje temperatura nie do wytrzymania, a gdy pada deszcz-jest głośno.
Czy sposób folia, wata (czy styropian), płyta gips-karton będzie odpowiednim rozwiązaniem?
Załączam zdjęcie dachu, nie najlepszej jakości, ale dobre i takie.

ZDJĘCIE >> http://img501.imageshack.us/img501/3...ie84sr4.th.jpg

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
H5N1





37°C - 12-06-2007 16:18
Czy strych to graciarnia, czy też ma inne zastosowanie?
Czy pokrycie dachu to eternit, bo słabo widać na zdjęciu?
.



Robin2 - 12-06-2007 21:17
Sądząc po hałasie i niemiłosiernym gorącu- to raczej blachodachówka.

zobacz tu:
http://www.rigips.pl/strony/bibliote...y/03_poddasza/
lub tu:
http://www.e-dach.pl/1328_6392.htm



evenual - 13-06-2007 22:29
Slyszalam, ze takie ocieplenie ze styropianu w drewnianym domu to myszy moga schrupac. No, ale jesli u ciebie mysz niet, to chyba i nie ma takiego problemu.

e :wink:





Dameks - 24-07-2007 22:28
H5N1

Na zdjęciu niewiele widać , ale można wywnioskować jedno brak foli wysoko-paropszepuszczalnej , nawet nie widać deskowania.W przypadku twojego poddasza nie zalecałym stosowania wełny.Sposób który przedstawiasz czyli (folia , wełna , płyta) to stary i niedokońca trafny wybór .Prawidłowo powinno być tak :
1.W przypadku gdy na więźbie znajduje się folia wysoko-paroprzepuszczalna - a jej parametry są wystarczające pod względem paroprzepuszczalności (które liczy się w gramach na 24 h {proszę pamiętać o kubaturze pomieszczenia}) (nie jest wymagane wstępne drutowanie w celu pozostawienia pustki dylatacyjnej) . Czyli pozostaje nam wełna , potem najlepiej poprzecznie ułożyć wełne w celu wyeliminowania mostków termicznych , folia , płyta k/g

2.W przypadku pełnego deskowania - przed ułożeniem wełny powinno zostać wykonane drutowanie w celu dylatacji powietrza.Potem wełna ewentualnie poprzecznie druga warstwa j/w , folia i płyta

W innym przypadku możemy spotkać się z nagromadzeniem wilgoci co zaefektuje nam gnijącą wełną a co za tym idzie dużymi kosztami.
Pleśń i grzyby wychodzą na płytach k/g towarzyszy im specyficzny smród , a co najgorsze są szkodliwe dla zdrowia człowieka

Pozdrawiam Damian Zalewski



37°C - 27-07-2007 22:08

możemy spotkać się z nagromadzeniem wilgoci co zaefektuje nam gnijącą wełną Chyba nie piszesz o wełnie zwierzęcej, która jest materiałem mogącym gnić
zgodnie z http://pl.wikipedia.org/wiki/Gnicie ?????



olorobal - 31-07-2007 18:43
To może i tu zapytam 8)

Wiem, że o ociepleniu dachu było już na pewno milion wątków, ale pomóżcie mi trochę......
Dach w chałupie, którą kupujemy ma krokwie gr. ok 10cm. Trzebaby to ocieplić. Domyślam sie, że powinno się dać te 10cm wełny, stelaż i pozostałe ponad 10 cm. A do tego płyty gipsowo-kartonowe (dobrze rozumiem?). Ale to wszystko będzie cieżkie. Przychodzi wam do głowy jakieś rozwiązanie, żeby tego stelaża nie trzebabyło?
Jakieś pomysły??

(tak sobie myślę, że przydałaby się tu linkownia, gdzie hasłowo możnaby posegregować wątki. CIeżko się szuka w kilkunastu/kilkudziesięciu wątkach o ociepleniu interesującej nas rzeczy)
Copyright (c) 2009 http://kleo | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.